Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
03.10.2019, 11:42

Súd môže Facebooku nariadiť, aby zmazal urážlivé príspevky

Právna zástupkyňa označila rozsudok ako "míľnik v boji proti nenávisti".

Súd môže Facebooku nariadiť, aby zmazal urážlivé príspevky
Zdroj: TASR

Súdy v Európskej únii môžu spoločnosti Facebook nariadiť, aby naprieč svojimi sociálnymi sieťami po celom svete zmazala také príspevky používateľov, ktoré sú v rozpore so zákonom. Týka sa to aj urážlivých komentárov podobných pôvodnému príspevku. Dnes o tom rozhodol Súdny dvor Európskej únie.

Súdny dvor sa zaoberal prípadom bývalej predsedníčky rakúskych Zelených Evy Glawischnigovej-Pieszczekovej. Tá sa domáhala, aby Facebook odstránil príspevok, ktorý ju podľa súdneho rozsudku urážal a očierňoval, a ktorý mohol vidieť každý používateľ tejto sociálnej siete.

Podľa Súdneho dvora EÚ spoločnosti ako Facebook podľa únijnej smernice o elektronickom obchode nenesú zodpovednosť za informácie, ktoré na ne používatelia ukladajú, ak sa Facebook nedozvedel, že sú v rozpore so zákonom. To však nebráni tomu, aby Facebook dostal nariadenie ukončiť porušenie a takéto informácie odstrániť alebo k nim zamedziť prístup.

Právna zástupkyňa Glawischnigové-Pieszczekové dnešný rozsudok podľa agentúry APA označila za "míľnik v boji proti nenávisti" na internete.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.