Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
10.10.2019, 10:50 Aktualizované dňa 10.10.2019 o 16:10

Televízie pripravili špeciálne vysielanie k rozlúčke s Karlom Gottom

Verejnosť a umelecká obec sa so spevákom bude lúčiť v piatok a sobotu.

Televízie pripravili špeciálne vysielanie k rozlúčke s Karlom Gottom
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

V piatok a sobotu sa bude verejnosť a umelecká obec lúčiť s Karlom Gottom. České a slovenské televízie pripravili k poslednej rozlúčke s najpopulárnejším spevákom československej hudobnej scény špeciálne vysielanie. Karel Gott zomrel pred týždňom vo veku 80 rokov.

V piatok 11. októbra sa v pražskom Paláci Žofín bude so spevákom lúčiť od 8.00 do 22.00 hod. verejnosť a jeho umeleckí kolegovia. RTVS bude mapovať dianie v Prahe počas celého dňa, divákom prinesie najaktuálnejšie informácie v Ranných správach a v Správach RTVS o 12.00, 16.00 a 19.00.

Smútočné vysielanie na Jednotke v sobotu začne o 10.30 hod. špeciálnym spravodajským štúdiom, ktorým bude divákov sprevádzať moderátorka Janette Štefánková a komentátor Roman Bomboš, priamo z Prahy budú do vysielania vstupovať redaktorky Katarína Vítková a Patrícia Pružinská. Od 11.00 bude vysielanie pokračovať priamym prenosom zo zádušnej omše za Karla Gotta z Katedrály sv. Víta na Pražskom hrade.

Dvojka sprostredkuje divákom archívne spomienky na život a hudobnú kariéru Karla Gotta o 9.25 v špeciálnom spomienkovom vydaní relácie Noc v archíve. V nej si tvorcovia zaspomínajú na Karla Gotta prostredníctvom archívnych televíznych spomienok, piesní a rozhovorov, väčšinou zo 60tych a 70tych rokov minulého storočia. Od 16.45 Dvojka ponúkne vybrané vystúpenia Karla Gotta na Bratislavskej lýre postupne v rokoch 1974 – 1976.

Televízia Markíza divákom sprostredkuje poslednú rozlúčku s Karlom Gottom v živých vstupoch z poslednej rozlúčky pre verejnosť, priamy prenos zo sobotnej zádušnej omše prinesie v mimoriadnej relácii.

V piatok prinesie štyri mimoriadne živé vstupy o 11.45, 13.43, 14.56 a 15.57 hod. z pražského Paláca Žofín. Zo štúdia v Záhorskej Bystrici sa divákom bude prihovárať moderátor Viktor Vincze, aktuálne informácie priamo z Prahy naživo sprostredkuje redaktor spravodajstva Martin Petro.

V sobotu o 10.30 hod. zaraďuje TV Markíza do vysielania mimoriadnu reláciu s názvom Posledná rozlúčka s Karlom Gottom. Diváci si v rámci nej budú môcť pozrieť priamy prenos zádušnej omše, ktorú bude v katedrále sv. Víta na Pražskom hrade slúžiť kardinál Dominik Duka. Mimoriadnu reláciu bude moderovať Zlatica Švajdová Puškárová, ktorá v štúdiu privíta známeho hudobného experta Juraja Čurného a moderátora a speváka Štefana Skrúcaného. V živých vstupoch z Prahy sa s aktuálnymi informáciami opäť prihlási redaktor Martin Petro. Po odvysielaní bude relácia dostupná v bezplatnom videoarchíve Markíza Plus na markizaplus.sk.

Téme sa budú intenzívne venovať aj všetky štandardné spravodajské a publicistické relácie TV Markíza - Televízne noviny, Teleráno a Reflex. Dianie bude podrobne mapovať aj spravodajský portál tvnoviny.sk a televízny portál markiza.sk, v piatok od 8.00 hod. budú môcť návštevníci sledovať aj nepretržitý online stream.

Česká televízia uvedie na svojich kanáloch v piatok a sobotu špeciálne vysielanie. Na spravodajskom kanáli ČT24 prinesie v piatok od 06.00 do 10.00 hod. zvláštne spravodajstvo, spomienky priateľov a rozhovory s expertmi. Špeciál od 20.00 hod bude pokračovať priamym prenosom z pražského Žofína, kde sa bude môcť verejnosť až do 22.00 hod. so spevákom rozlúčiť.

V sobotu bude špeciálne vysielanie na ČT1 a ČT24 pokračovať od ranných hodín, od 11.00 hod. s priamym prenosom zádušnej omše z katedrály sv. Víta na Pražskom hrade. Zvláštne spravodajstvo prinesú aj komerčné televízie Prima a Nova.

ČT1 upravila tiež zahájenie tohto ročníka StarDance. Tanečnú šou odštartuje v sobotu o 20.00 hod. časťou nazvanou Pocta legende. Večer venovaný Karlovi Gottovi uvedie o týždeň skôr voči pôvodnému plánu.

Česká televízia bude počas celého dňa vysielať programy, ktoré sú spomienkou na Karla Gotta: televízny recitál Sedm písní a pochybnost, muzikál Kdyby tisíc klarinetů, Na plovárně s Karlem Gottem, koncert Karel Gott 1985 či reláciu Úsmevy Karla Gotta.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.