Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
14.10.2019, 16:00

Poslednú rozúčku s Karlom Gottom sledovalo takmer 2 milióny divákov

Televízie v Česku a na Slovensku vysielali smútočný obrad naživo.

Poslednú rozúčku s Karlom Gottom sledovalo takmer 2 milióny divákov
Zdroj: TV Markíza

V piatok a sobotu sa Česko a Slovensko rozlúčilo s najpopulárnejším spevákom československej hudobnej scény. V piatok sa s Karlom Gottom lúčila verejnosť, v sobotu bol umelcov pohreb so štátnymi poctami a zádušná omša v Katedrále svätého Víta na Pražskom hrade. Televízie v oboch krajinách vysielali smútočný obrad naživo.

Zádušnú omšu sledovalo od 10:30 v Českej televízii a na Nove takmer 1,6 milióna divákov. Česká televízia vysielala obrad na dvoch staniciach, ČT1 a ČT24. Oba kanály sledovalo spolu 1,065 milióna divákov, čo bolo približne 53 percent všetkých ľudí pri obrazovkách. Ďalších 520-tisíc divákov sledovalo priamy prenos v televízii Nova.

Zádušnú omšu vysielala naživo aj RTVS a Markíza. Na Jednotke ju naživo sledovalo od 11:00 191-tisíc divákov, čo znamenalo 15,5 percenta divákov. Na Markíze sledovalo od 10:30 obrad aj s prenosom zo štúdia 244-tisíc divákov, čo tvorilo 26,5 percenta divákov v cieľovej skupine 12-54. 

Zdroj: MAFRA/Dan Materna

​Zádušná omša v katedrále bola len pre pozvaných z radov rodiny, priateľov, duchovných alebo politikov, ľudia mohli dianie sledovať okrem televízie tiež na veľkoplošných obrazovkách umiestených na nádvorí pri katedrále a na Hradčianskom námestí. V piatok sa rozlúčky na Žofíne zúčastnilo 49-tisíc ľudí. 

Zdroj: MAFRA/Tomáš Krist

​Najsledovanejším programom v hlavnom večernom vysielacom čase bolo zahájenie tanečnej súťaže StarDance na ČT1, ktorú  Česká televízia odštartovala o týždeň skôr a venovala ju Gottovým piesňam. Reláciu sledovalo 1,3 milióna divákov.

Karel Gott zomrel po ťažkej chorobe 1. októbra vo veku 80 rokov.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.