Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
17.10.2019, 15:55 Aktualizované dňa 18.10.2019 o 21:50

Kauza Gorila a Kočnerova Threema budú témami víkendových politických diskusií

Hosťami Markízy v relácii Na telo budú bývalý šéf vyšetrovacieho tímu Gorila a bývalý minister spravodlivosti. Článok sme aktualizovali o témy a hostí O 5 minút 12 a V politike.

Kauza Gorila a Kočnerova Threema budú témami víkendových politických diskusií
Zdroj: TV Markíza / Na telo

Tridsaťdeväť hodín. Toľko trvá zvukový záznam spisu Gorila, ktorý koluje Slovenskom. Každý si tak mohol vypočuť známe slová o pití koly, ktoré majú patriť predsedovi Smeru-SD Robertovi Ficovi. Práve on sa mal stretnúť v konšpiračnom byte so šéfom finančnej skupiny Penta Jaroslavom Haščákom.

Zdroj: TV Markíza / Na telo

​O kauze Gorila sa bude moderátor Michal Kovačič rozprávať v nedeľu 20. októbra 2019, o 13:00 hod. v relácii Na telo s bývalým šéfom vyšetrovacieho tímu Gorila Lukášom Kyselicom. Zvukový záznam ale obsahuje aj oveľa vážnejšie informácie, ktoré naznačujú možnú politickú korupciu v čase vlády Mikuláša Dzurindu či nelegálne financovanie politických zoskupení. Dá sa veriť tejto nahrávke? A ak áno, kto by mal niesť trestnú zodpovednosť? 

​Nahrávka Gorily však nie je jedinou, ktorá sa tento týždeň dostala do médií a môže mať ďalekosiahle následky. Denník N zverejnil nahrávku, ktorá má zachytávať rozhovor Mariána Kočnera s bývalým generálnym prokurátorom Dobroslavom Trnkom. A hoci Trnka spochybňuje jej pravosť, potvrdil, že s Kočnerom sa pozná.

Zdroj: TV Markíza / Na telo

​O čom táto komunikácia vypovedá? A čo to znamená pre stav spravodlivosti na Slovensku? Či ako je vôbec možné, že poslanci Trnku zvolili v minulosti za šéfa generálnej prokuratúry? Aj na to bude odpovedať niekdajší minister spravodlivosti či vnútra, dnes advokát Daniel Lipšic.

V nedeľnej diskusnej relácie O 5 minút 12 na Jednotke budú hosťami Ábel Ravasz, podpredseda strany Most-Híd, Martin Klus, podpredseda NR SR za SaS a líder strany SPOLU-OD Miroslav Beblavý.

S moderátorom relácie Marekom Makarom budú diskutovať o politických a spoločenských dôsledkoch aktuálneho diania - o zverejnených nahrávkach kauzy Gorila, o očiste justície a opatreniach pre zvýšenie dôvery ľudí v spravodlivosť a právny štát.

Témou relácie V politike na TA3 bude rovnako medializácia údajnej nahrávky kauzy Gorila. Prvýn hosťom moderátora Norberta Dolinského bude opäť premiér Peter Pellegrini.

Témami diskusie budú možné prepojenia organizovaného zločinu na súdy a prokuratúru, morálne predpoklady sudcov a prokurátorov, návrh rozpočtu 2020 či sociálne opatrenia vládnej koalície a vzťahy koalície a opozície.

V ďalšom bloku budú o týchto témach diskutovať podpredsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová, Erik Tomáš zo Smeru-SD, predseda SaS Richard Sulík, predseda strany Dobrá voľba Tomáš Drucker a politológ Jozef Lenč.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.