Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
24.10.2019, 15:22

Zisk a tržby sociálnej siete Twitter zaostali v treťom kvartáli za očakávaním

Počet aktívnych používateľov však narástol o 17 percent.

Zisk a tržby sociálnej siete Twitter zaostali v treťom kvartáli za očakávaním
Zdroj: Pixabay

Hospodárske výsledky prevádzkovateľa sociálnej siete Twitter zaostali v treťom štvrťroku za odhadmi analytikov. Tržby medziročne stúpli o deväť percent na 824 miliónov dolárov. Americká firma to uviedla vo svojom dnešnom oznámení.

Na vine bol podľa nej predovšetkým neobvykle nízky dopyt po službe a problémy s reklamou v letnom období. Opäť a nad očakávania sa ale zvýšil počet denných používateľov Twitteru.

Analytici oslovení spoločnosťou Refinitiv predpokladali, že sa čistý zisk v uplynulom kvartáli vyšplhá na 161,5 milióna a tržby vzrastú až na 874 miliónov. Akcie spoločnosti preto zareagovali na správu poklesom ešte pred otvorením búrz.

Počet aktívnych používateľov siete však dosiahol 145 miliónov, čo v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka predstavuje nárast o 17 percent. Analytici v ankete spoločnosti Refinitiv odhadovali, že užívateľov bude len 141 miliónov.

Tento údaj je pritom pre spoločnosť kľúčový, pretože tak môže lepšie speňažiť reklamu, ktorá sa používateľom zobrazuje. Podľa šéfa firmy Jacka Dorseyho má na raste počtu používateľov zásluhu prívetivejšie používateľské prostredie a aktívnejší vyhľadávanie a odstraňovanie škodlivého obsahu. Príjmy z reklamy v uplynulých troch mesiacoch tiež Twitteri medziročne stúpli o osem percent na 702 miliónov dolárov.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.