Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
25.10.2019, 11:00 Aktualizované dňa 26.10.2019 o 20:30

Nedeľné politické diskusie: Danko so Sulíkom v RTVS, Beblavý s Tomášom na Markíze

Prinášame prehľa hostí a tém v nedeľných diskusných reláciách na Markíze, RTVS a TA3.

Richard Sulík a Andrej Danko
Zdroj: RTVS

Hosťami relácie O 5 minút 12 budú v nedeľu 27. októbra predseda parlamentu a predseda SNS Andrej Danko a predseda SaS Richard Sulík.

Témami diskusie budú okrem aktuálnej politickej situácie tiež vzťahy v koalícii a spolupráca s vládou, hlasovanie v parlamente a legislatívne priority v najbližšom období. Reláciu moderuje Marek Makara.

Hosťami nedeľnej politickej diskusie Na telo budú politici z aktuálne dvoch najsilnejších politických zoskupení. Proti sebe sa usadia Miroslav Beblavý z koalície Progresívne Slovensko/SPOLU a poslanec Smeru-SD Erik Tomáš.

Moderátor Michal Kovačič s nimi bude na Markíze diskutovať na témy, ktoré momentálne rezonujú v spoločnosti. Či už je to komunikácia na sociálnej sieti Viber, ktorú mal mať podpredseda parlamentu Martin Glváč s Mariánom Kočnerom, ktorý je obžalovaný v prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Ďalšími témami budú vzťahy v koalícii aj opozícii. Medzi koaličnými partnermi narastá štyri mesiace pred voľbami napätie. Ako sa to môže premietnuť do schvaľovania zákonov v parlamente? Hrozí, že poslanci neschvália štátny rozpočet? Na druhej strane politického spektra opoziční lídri rokujú o bližšej spolupráci. Čo teda od nich ešte do volieb môžu voliči čakať?

Politickú diskusii doplní aj exkluzívny prieskum agentúry Focus o preferenciách politických strán a hnutí a ako ich ovplyvňuje ohlásený vstup Štefana Harabina do politiky či najnovšie kauzy, ktoré hýbu Slovenskom.

V politike na TA3 avizuje exklívne duely lídrov politických strán o možnej spolupráci pred voľbami a po voľbách. Politici budú s moderátorkou Ankou Žitnou diskutovať aj o stave slovenskej justície po odhaleniach komunikácie v mobile Mariana Kočnera.

V kreslách hostí sa vystriedajú Peter Kresák (Most-Híd), Marián Kéry (Smer-SD), Alojz Baránik (SaS), Ján Marosz (OĽaNO), Igor Matovič (OĽaNO), Marian Kotleba (Kotleba - ĽSNS), Boris Kollár (Sme rodina), Štefan Harabin (Vlasť).

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.