Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
29.10.2019, 08:54

Zisk materskej spoločnosti Googlu zaostal za odhadmi

Alphabet generuje približne 85 percent svojich výnosov z predaja reklamy.

Zisk materskej spoločnosti Googlu zaostal za odhadmi
Zdroj: Reuters

Čistý zisk americkej spoločnosti Alphabet, ktorá vlastní internetový vyhľadávač Google, sa v treťom štvrťroku medziročne znížil na 7,07 miliardy dolárov  z 9,19 miliardy. Firma to uviedla vo svojom oznámení o kvartálnych výsledkoch. Podnik masívne investoval do marketingu a vývoja hardvéru a výsledok tak zaostal za očakávaním analytikov.

Zisk na akciu činí desať dolárov, analytici pritom odhadovali zisk cez 12 dolárov. Akcie Alphabet po zatvorení búrz odpísali niečo cez percento. Tržby firmy, ktorá generuje približne 85 percent svojich výnosov z predaja reklamy, stúpli o 20 percent na 40,5 miliardy dolárov a boli len mierne pod odhadmi.

Dôležitou a rastúce zložkou príjmu Alphabet sú cloudové služby. Tu ale spoločnosť výrazne zaostáva za svojimi konkurentmi Amazonom a Microsoftom.

Google v USA čelí spolu s ďalšími významnými technologickými spoločnosťami niekoľkých vyšetrovaním zo strany protimonopolných úradov. Cenu jeho akcií to ale neovplyvnilo - tento rok vzrástla už o viac než 20 percent. Je to ale menej ako rast ceny akcií Microsoftu alebo Facebooku, ktorý taktiež žije z reklamy.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.