Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
31.10.2019, 20:06

Témami nedeľnej politiky budú odvolávanie Glváča, brexit a povinné očkovanie detí

Prinášame prehľad tém a hostí nedeľných politických diskusií na Markíze, Jednotke a TA3.

Témami nedeľnej politiky budú odvolávanie Glváča, brexit a povinné očkovanie detí
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Nedeľné Na telo na Markíze bude diskusným súbojom europoslankyne SaS Lucie Ďuriš Nicholsonovej a podpredsedu Mostu-Híd a splnomocnenca vlády pre rómske komunity Ábela Ravasza.

Moderátor Michal Kovačič sa bude pýtať na postoj ich strán pri odvolávaní podpredsedu parlamentu Martina Glváča a na atuálnu vnústrostranícku situáciu, ktorá vznikla po odchode viacerých známych tvárí z SaS a Mostu-Híd.

Na telo prinesie aj výsledky exkluzívneho prieskumu agentúry FOCUS pre Markízu. Otázkou bolo, kto z politikov klame a kto, naopak, hovorí pravdu.

RTVS sa bude v relácii O 5 minút 12 na Jednotke venovať téme odchodu Veľkej Británie z Európskej únie.

O brexite budú s moderátorom Marekom Makarom diskutovať poslanci Európskeho parlamentu Robert Hajšel (Smer-SD), Ivan Štefanec (KDH), Peter Pollák (OľaNO) a Milan Uhrík (ĽSNS).

Ďalšími témami budú budúcnosť EÚ, kreovanie novej Eurokomisie a rozpočet EÚ.

V politike na TA3 bude v prvom bloku s moderátorom Norbertom Dolinským diskutovať ministerka zdravorníctva Andrea Kalavská o stratifikácii nemocníc a návrhu na povinné očkovanie detí.

Témami ďalšieho bloku budú stav súdnictva a prokuratúry, program mimoparlamentných strán, sociálne nastavenie štátu, podpora tvorby pracovných miest a podnikateľského prostredia.

K uvedeným témam sa budú vyjadrovať podpredsedníčka strany DS Jana Kiššová, predseda KDH Alojz Hlina, predseda strany Dobrá voľba Tomáš Drucker a predseda Socialisti.sk Eduard Chmelár.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.