Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
17.11.2019, 06:00

Filmové premiéry týždňa: Frozen 2 aj slovenská novinka s medzinárodným obsadením

Prinášame prehľad filmov, ktoré kiná uvedú 21. novembra.

Filmové premiéry týždňa: Frozen 2 aj slovenská novinka s medzinárodným obsadením
Zdroj: Saturn / Frozen 2

Tento týždeň uvedú kiná štyri novinky: horor o šialenej mobilnej aplikácii, českú komédiu Jiřího Havelku, slovenskú dobovú drámu Malá ríša a s pokračovaním sa vráti úspešná rozprávka Frozen.

Ľadové kráľovstvo 2 (Frozen 2)

Prečo sa Elsa narodila s magickými schopnosťami? Odpoveď na túto otázku ju láka, zároveň však ohrozuje jej kráľovstvo. Spolu s Annou, Kristoffom, Olafom a Svenom sa vydávajú na pozoruhodnú a nebezpečnú cestu. Vo filme Ľadové kráľovstvo sa Elza obávala, či jej schopnosti nie sú pre svet príliš mocné a nebezpečné. V Ľadovom kráľovstve 2 musí dúfať, že sú dostatočné. Americká disneyovka prichádza do kín šesť rokov po úspešnej „jednotke“, ktorá má na konte dvoch Oscarov za najlepší animovaný film a pieseň, ocenenie za najlepší animovaný film si odniesla aj zo Zlatých glóbusov a britských BAFTA.

Appka

Partia kamarátov si zo zvedavosti nainštaluje novú appku, ktorá vie vypočítať, koľko času ľuom ostáva do smrti. Zdravotná sestrička sa dozvie, že má pred sebou posledné 3 dni života. Hodiny začnú neúprosne odpočítavať zostávajúce minúty a sekundy a ju začne prenasledovať záhadná postava. Dokáže nájsť spôsob, ako oklamať nebezpečnú aplikáciu a zachrániť si život?

Vlastníci

V česko-slovenskej komédii sa Jiří Havelka inšpiroval vlastnými zážitkami z domových schôdzí vlastníkov bytov a divákom odkazuje: „Môj film je komédia. A myslím, že pre všetky vekové kategórie a pre voličov všetkých politických strán. Snáď je tam celé dnešné spektrum. Ideálne by teda bolo v kine sa zabaviť a dúfať, že „peklo sú tí druhí“.

Mnohí majitelia bytov to poznajú z vlastnej skúsenosti. Hrdinami filmu sú totiž majitelia bytov v staršom činžovom dome, ktorí sedia na domovej schôdzi a pokúšajú sa o nemožné. Vyriešiť vo vzájomnej zhode problémy týkajúce sa správy ich domu. Sú medzi nimi rojkovia jednajúci v prospech celku, vypočítaví prospechári či rafinovaní manipulátori, ale aj ľudia stratení v pocitoch vlastnej bezvýznamnosti. A títo všetci sa musia nakoniec dohodnúť.

Malá ríša

Nová slovenská dobová dráma s medzinárodným hereckým obsadením. Mladá Eva pracuje v továrni arogantného zbohatlíka Bara, aby sa uživila, kým sa jej manžel vráti z vojny. Ten jedného dňa dezertuje a vracia sa domov s nádejou, že všetko bude tak, ako predtým. Do dediny však nečakane prichádza aj záhadná Cat, ktorá pozná jeho minulosť a pre vlastné prežitie je schopná urobiť skutočne všetko.

V réžii Petra Magáta sa predstavia Alicia Agneson (seriál Vikingovia), Lachlan Nieboer, Klara Mucci, Brian Caspe, Ján Jackuliak, Kristína Kanátová, Katarína Šafaříková, Attila Végh a David Hartl.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.