Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
08.11.2019, 16:40

Nedeľné politické relácie: témami sú odstúpenie Glváča a „dekočnerizácia“ politiky, ale aj moratórium a štátny rozpočet

Prinášame prehľad hostí a tém v nedeľných diskusných reláciách na Markíze, RTVS a TA3.

Nedeľné politické relácie: témami sú odstúpenie Glváča a „dekočnerizácia“ politiky, ale aj moratórium a štátny rozpočet
Zdroj: HN

Hosťami v relácii Na telo budú predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár a podpredseda Smeru-SD a minister hospodárstva Peter Žiga. Moderátor Michal Kovačič s nimi bude diskutovať o ďalšom osude podpredsedu parlamentu Martina Glváča a o návrhu zákona na 50-dňové moratórium na uverejňovanie prieskumov pred voľbami, ktorý prezidentka Zuzana Čaputová vrátila do parlamentu.

Ďalšími témami budú schválenie vyššieho bankového odvodu či predpokladaný nárast cien energií v budúcom roku. Markíza tentokrát sa v exkluzívnom prieskume zisťovala, či sa má štát zadlžovať nad svoje možnosti alebo by mal naopak hospodáriť len s tým, na čo má. Výsledky diváci uvidia v nedeľu 10. novembra 2019 v tradičnom čase o 13:00 hod.

Do kresiel hostí v relácii O 5 minút 12 na Jednotke zasadnú poslanci Erik Tomáš (Smer-SD), Jaroslav Paška (SNS), Peter Pčolinský (Sme rodina) a Veronika Remišová (Za ľudí).

Témami diskusie bude aktuálne politické dianie a prevolebná situácia v koalícii aj opozícii. Moderátor Marek Makara bude s hosťami diskutovať aj o predĺžení moratória na zverejňovanie prieskumov a schvaľovaní štátneho rozpočtu. 

Hlavnými témami V politike na TA3 budú moratórium na prieskumy preferencií politických strán, Ako bude vyzerať „dekočnerizácia“ slovenskej politiky po odstúpení Martina Glváča, schvaľovanie štátneho rozpočtu, bankový odvod a ďalšie opatrenia, ktoré majú do rozpočtu priniesť chýbajúce finančné prostriedky.

Hosťami budú predseda výboru NR SR pre financie a rozpočet Róbert Puci zo Smeru- SD a poslanci Radovan Baláž zo SNS, Marián Viskupič z SaS a Eduard Heger z OĽaNO.

Relácia prinesie aj špeciál Nežná revolúcia – 30 rokov po... s unikátnou zostavou priamych účastníkov. Hosťami budú herec Milan Kňažko, politik Ján Budaj, hudobník a politik Michael Kocáb, spisovateľ Ľubomír Feldek, výtvarník Rudolf Sikora a hudobný skladateľ Tóno Popovič.

Moderujú Anka Žitná a Alfonz Šuran. 

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.