Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
14.11.2019, 12:25 Aktualizované dňa 15.11.2019 o 16:05

Nedeľné politické diskusie budú špeciálne. Hosťami budú aktéri Novembra ’89 aj prezidentka Zuzana Čaputová

O Nežnej revolúcii budú diskutovať Iveta Radičová a Michael Kocáb, ale aj tvár novembrových tribún Milan Kňažko.

Nedeľné politické diskusie budú špeciálne. Hosťami budú aktéri Novembra ’89 aj prezidentka Zuzana Čaputová
Zdroj: TASR - Pavol Zachar

Nedeľné vydania politických diskusií budú mimoriadne venované 30. výročiu udalostí zo 17. novembra 1989. 

Na telo v štúdiu televízie Markíza privíta expremiérku Ivetu Radičovú a českého hudobníka a niekdajšieho blízkeho spolupracovníka prezidenta Václav Havla - Michaela Kocába

O Nežnej revolúcii bude hovoriť moderátor Michal Kovačič hovoriť aj so známou tvárou novembrových tribún Milanom Kňažkom či prvým ponovembrovým predsedom Komunistickej strany Slovenska (KSS) Petrom Weissom

Diváci sa dozvedia ich názory, ako to počas novembrových dní vyzeralo na Slovensku aj v Česku a tiež ako tieto udalosti vnímali ľudia na oboch stranách barikád.

Reláciu doplnia výsledky nového exkluzívneho prieskumu, ktorý sa tiež viaže práve na toto výročie. Ľudia sa s ňom vyjadrovali, čo im z minulého režimu dnes najviac chýba, ale aj to, čo by im najviac chýbalo, keby sa socializmus opäť vrátil.

Hosťami relácie V politike na TA3  budú prezidentka Zuzana Čaputová, predseda parlamentu Andrej Danko (SNS), predseda vlády Peter Pellegrini (Smer-SD) a bývalý premiér a prezident ČR Václav Klaus.

S moderátorom Norbertom Dolinským budú diskutovať o odkaze novembra ’89, tridsiatich rokoch cesty k demokracii, o slobode slova a prístupe k informáciám, ale aj o postavení novinárov v demokratickej spoločnosti. 

Hosťami O 5 minút 12 budú na Jednotke budú aktéri Novembra ´89 Milan Kňažko, František Mikloško a Zuzana Mistríková. Témou bude rovnako 30. výročie Nežnej revolúcie. Moderátor Marek Makara bude s hosťami diskutovať o vtedajších ideáloch, ich napĺňaní, ponovembrovom vývoji a výzvach pre súčasnosť.

​Večer o 20:30 uvedie Markíza nový pôvodný dokument s názvom Nežná 30 - Cesta k slobode. Vracia sa v ňom k historickým udalostiam novembra 1989 na Slovensku a prostredníctvom raritných archívnych záberov a výpovedí hlavných aktérov krok po kroku ukáže priebeh Nežnej revolúcie od študentskej manifestácie 16. novembra 1989 až po zostavenie prvej nekomunistickej vlády.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.