Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
14.11.2019, 20:10

RTVS prinesie 17. novembra mimoriadne spravodajstvo. Vysielať bude aj z Prahy

Vo večerných správach uvedie moderátorské vstupy z Námestia SNP v Bratislave a z pražských ulíc.

RTVS prinesie 17. novembra mimoriadne spravodajstvo. Vysielať bude aj z Prahy
Zdroj: RTVS

Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) prinesie v deň 30. výročia Nežnej revolúcie, v nedeľu 17. novembra, mimoriadne spravodajstvo. Televízna Jednotka odvysiela mimoriadne správy o 11:45 a 16:15, špeciálne správy budú aj o 19:00. Rádio Slovensko bude mať mimoriadne štúdio.

V mimoriadnych správach redaktori zmapujú dianie v Bratislave a ďalších slovenských mestách, a tiež v Prahe. Vo večerných správach o 19:00 budú moderátori divákov sprevádzať zo spravodajského štúdia, ale aj priamo z Námestia SNP v Bratislave a z pražských ulíc.

"Redaktori vstúpia naživo aj z menších miest v regiónoch. Vo vysielaní zaznejú spomienky a postrehy účastníkov revolúcie, medzi nimi jedinej ženy v Koordinačnom výbore Verejnosti proti násiliu Márie Filkovej," uviedla Erika Rusnáková, hovorkyňa RTVS.

​RTVS bude mať na bratislavskom Námestí SNP niekoľko kamier, sprostredkuje napríklad pohľad z budovy ministerstva kultúry, v ktorej pred 30 rokmi sídlilo aj bratislavské štúdio Československej televízie.

"Práve bratislavská televízia sa po období neslobody, váhania a neistoty stala významným katalyzátorom zmien, keď priniesla prvú otvorenú diskusnú arénu Štúdio Dialóg a prvý neprerušovaný priamy prenos z demonštrácie na Námestí SNP, čím predbehla aj centrálu Československej televízie v Prahe," priblížila Rusnáková.

V Českej republike budú v nedeľu 17. novembra mapovať situáciu tri televízne štáby RTVS rekonštrukciu Zamatového sprievodu z Albertova cez Vyšehrad na Národní třídu, rokovanie premiérov Vyšehradskej štvorky v Národnom múzeu, veľkú demonštráciu na pražskej Letnej a mnoho ďalších podujatí.

​Rádio Slovensko odvysiela v nedeľu od 12:12 mimoriadne štúdio, v ktorom moderátor Juraj Jedinák privíta jednu z vedúcich osobností Verejnosti proti násiliu Juraja Flamika. Rádio Slovensko tiež odvysiela príspevky tak, ako zazneli vo vtedajšom vysielaní Československého rozhlasu alebo televízie.

Špeciálne vysielanie prinesú aj redaktori rozhlasového spravodajstva RTVS z regiónov. Rozhovor so zaujímavým hosťom priamo z Prahy sprostredkuje zahraničný spravodajca RTVS Boris Kršňák.

Správy RTVS na sociálnej sieti zverejňujú denný seriál spomienok redaktorov a moderátorov RTVS k prelomovému obdobiu a ich pohľad na význam Nežnej revolúcie. "V nedeľu tiež prinesie špeciálne kalendárium zlomových okamihov z novembra a decembra 1989," uzavrela Rusnáková.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.