Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
18.11.2019, 21:30

Sledovanosť ČT24 stúpla pri oslavách výročia Nežnej revolúcie o tretinu

Celodenný program sledovalo až deň 1,758 milióna divákov.

Sledovanosť ČT24 stúpla pri oslavách výročia Nežnej revolúcie o tretinu
Zdroj: ČT24

Takmer o tretinu oproti bežným dňom stúpla sledovanosť ČT24 v nedeľu pri celodennom vysielaní k 30. výročiu Nežnej revolúcie. Program zložený zo živých prenosov osláv či debát s pamätníkmi, prilákal za celý deň 1,758 milióna ľudí vo veku nad 15 rokov, zatiaľ čo zvyčajne má divákov asi o 400-tisíc menej.

Vysielanie ČT24 k výročiu novembrových udalostí roku 1989 začalo ráno a trvalo až do noci. Celodenný podiel ČT24 na sledovanosti televízií v Česku dosiahol v nedeľu 17. novembra 6,43 percenta, čo je jedna z najvyšších hodnôt roka. Počas dňa sa v niektorých časoch vyšplhal podiel sledovanosti ČT24 až na takmer 12 percent.

"Tridsiate výročie začiatku Nežnej revolúcie bolo pre Českú televíziu zrejme najväčšou spravodajskou akciou roka," uviedla hovorkyňa ČT Karolína Blinková. "Reportéri, kameramani aj technici vyrazili na všetky dôležité miesta v Prahe i v regiónoch. Jakub Železný viedol rozhovory na Vyšehrade, Michal Kubal na Albertovom a Martin Řezníček sa Svetlanou Witowskou moderovali Udalosti z Národnej triedy," doplnila.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.