Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
19.11.2019, 15:35

Milujem Slovensko prvýkrát v konkurencii Inkognita a Susedov. Ktorú reláciu diváci uprednostnili?

Milujem Slovensko zmena neprospela, výkon relácie klesol takmer o polovicu.

Milujem Slovensko prvýkrát v konkurencii Inkognita a Susedov. Ktorú reláciu diváci uprednostnili?
Zdroj: RTVS

V pondelkovom večernom vysielaní sa prvýkrát stretli zábavné relácie troch televízií. K tradičným Susedom a Inkognitu pribudlo aj Milujem Slovensko, ktoré Jednotka mimoriadne uviedla namiesto piatka, kedy kvôli štátnemu smútku menila program.

Milujem Slovensko zmena neprospela. Diváci si ho v pondelkovom vysielaní nenašli a výkon relácie klesol takmer o polovicu a pri obrazovkách bolo 259-tisíc divákov. Zábavná relácia RTVS si pritom tento rok pripísala aj svoj rekord, keď na konci októbra mala 474-tisíc divákov pri obrazovkách, čo znamenalo najvyššiu sledovanosť za sezónu 2018 a 2019. 

Najviac divákov z večerných zábavných relácií malo Inkognito na Joj, ktoré sledovalo 522-tisíc divákov. Dvojkou boli Susedia so 445-tisíc divákmi.

V cieľovej skupine mladších divákov 12-54 rokov bola situácia opačná, lídrom a aj celkovo najsledovanejším programom dňa boli Susedia, ktorí si pripísali 9,4 percentný rating a podiel 25,4 percenta v cieľovej skupine 12-54. Úspešné boli aj hlavné spravodajské relácie Markízy, ktoré spolu s Oteckami obsadili ďalších päť priečok v rebríčku najsledovanejších relácií dňa. Inkognito dosiahol v tejto cieľovej skupine sledovanosť 7,6 percenta a podiel na úrovni 20,6 percenta. Milujem Slovensko skončilo s 11 percentným podielom, hoci v piatky dosahuje bežne podiely od 18 do 20 percent.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.