Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
19.11.2019, 21:30

Čoskoro príde do kín pokračovanie Perinbaby. Pozrite si prvý teaser

Perinbaba a dva svety bude mať premiéru v marci budúceho roka.

Čoskoro príde do kín pokračovanie Perinbaby. Pozrite si prvý teaser
Zdroj: Bontonfilm

Perinbaba je tradičnou súčasťou Vianoc už od roku 1985. Na poetickom príbehu o odvahe, láske a šťastí vyrástlo niekoľko generácií divákov.

Pred dvoma rokmi začal nakrúcať režisér Juraj Jakubisko jej pokračovanie. Dejová línia sa začína tam, kde skončila pôvodná rozprávka. Pri veternom mlyne, ktorý postavil Jakub. 

Zdroj: Bontonfilm

Hlavnou postavou pokračovania je Jakubov syn Lukáš, ktorého stvárňuje herec a známy slovenský youtuber Lukáš Frlajs. Z hercov pôvodnej Perinbaby bude v pokračovaní hrať len Petra Kolevská-Vančíková (Alžbetka). Stvárni matku štrnásťročného Lukáša, ktorý rovnako ako jeho otec Jakub ide hľadať do sveta šťastie a lásku. Na cestách na neho bude dávať pozor priamo z neba Perinbaba.

Ďalšie postavy stvárnia Ivan Romančík, René Štúr, Dan Nekonečný, Klára Cibulová alebo Sabina Skalická, ktorá bude hrať mladú "Zubatú". Hudbu k filmu skladá Ondřej Soukup a Jan Jirásek.

Zdroj: Bontonfilm

Na oživenie postáv Perinbaby a Zubatej využil Jakubisko filmový materiál z pôvodnej Perinbaby a trikovú digitálnu technológiu. Vo filme sa tak objavia obidve herečky, ktoré už nie sú medzi nami. Giullieta Masina (Perinbaba) zomrela v roku 1994 a Valerie Kaplanová (Zubatá) ako 81 ročná o päť rokov neskôr.

Zdroj: Bontonfilm

​Špeciálne efekty používa Jakubisko v celom filme: "Trochu sa bojím, či už toho nie je veľa. Dávame tam toľko fantázie, že mám pocit, že sa musím začať mierniť. Človek, keď môže, si potom začne strašne vymýšľať," hovorí režisér.

Pozrite si teaser nového príbehu s názvom Perinbaba a dva svety. Pokračovanie kultovej rozprávky príde do kín 5. marca 2020 a neskôr ho na obrazovkách uvedie aj televízia Joj, ktorá je koproducentom filmu.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.