Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
21.11.2019, 12:10

Dnes je Svetový deň televízie. Oslavuje sa už 23 rokov

Témou tohto ročníka je rozmanitosť. Po celom svete sa v TV aj online vysielajú rovnaké 30 sekundové spoty.

Dnes je Svetový deň televízie. Oslavuje sa už 23 rokov
Zdroj: theglobaltvgroup.com

Televízni experti z celého sveta oslavujú 21.novembra Svetový deň televízie, aby nám pripomenuli, že televízia je oveľa viac než len lineárne sledovanie. Ako súčasť každoročnej iniciatívy OSN sa budú po celom svete v TV aj online vysielať 30 sekundové spoty.

Televízny obsah, ktorý baví, informuje a inšpiruje

Témou 23. ročníka tejto celosvetovej oslavy je rozmanitosť. Televízia ponúka divákom po celom svete výber filmov a seriálov, dôveryhodných správ, informatívnych dokumentov, zábavných relácií a mnoho ďalšieho. Rozmanitosť predstavuje väčšiu spoločenskú tému, ktorá sa stále častejšie objavuje v TV programoch a reklamných kampaniach.

Vzhľadom na široké spektrum ponúkaného obsahu je televízia silou, ktorá prispieva k demokratickej debate v spoločnosti. Rozmanitý, kvalitný obsah môže divákov prinútiť k tomu, aby si rozšírili obzory a prostredníctvom inšpiratívnych relácií sa rozhliadli za hranice svojich každodenných životov.

"Rozmanitosť je kľúčová súčasť pozitívnej a živej spoločnosti a malo by sa na ňu pozerať ako na bohatstvo a nie ako na hrozbu. Každá snaha nenechať nikoho stranou môže prispieť k zlepšeniu sveta," hovorí Caroline Petit, Deputy Director United Nations Regional Information Centre for Europe (UNRIC).

"Televízia je naozaj pevne zakotvenou súčasťou životov toľkých rozdielnych ľudí po celom svete. S miliónmi príbehov na dosah ruky sú diváci pozvaní na nekonečnú cestu za poznaním. Televízia je tiež dôveryhodným prostredím, ktoré inzerenti vyhľadávajú častejšie ako kedykoľvek predtým," hovorí Katty Roberfroid, Director General, egta.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.