Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
25.11.2019, 20:05

Rekordný štart Ľadového kráľovstva 2. Disneyovka prekonala aj Trhlinu

Disneyovka sa s tržbami pol milióna eur zaradila na štvrté miesto historického rebríčka premiérových víkendov.

Rekordný štart Ľadového kráľovstva 2. Disneyovka prekonala aj Trhlinu
Zdroj: Saturn / Frozen 2

Pokračovanie animovanej rozprávky Ľadové kráľovstvo 2 odštartovalo rekordne aj v slovenských kinách. Za prvé štyri dni premietania videlo film 87 359 divákov. Je to najsilnejší tohtoročný štart filmu hneď po Avengers: Endgame. Oba filmy patria do portfólia spoločnosti Disney.

Pokračovanie americkej disneyovky prišlo do kín šesť rokov po úspešnej „jednotke“, ktorá má na konte dvoch Oscarov za najlepší animovaný film a pieseň, ocenenie za najlepší animovaný film si odniesla aj zo Zlatých glóbusov a britských BAFTA.

Ľadové kráľovstvo 2 sa zároveň s tržbami 507 380 eur zaradilo na štvrté miesto historického rebríčka premiérových víkendov hneď za filmy Avengers: Endgame, Mimoni a 50 odtieňov sivej. Je to tiež historicky druhý najsilnejší štart animovaného filmu hneď po Mimoňoch z roku 2015.

Avengers: Endgame, záverečný diel filmovej ságy štúdia Marvel, si počas premiérového víkendu prišlo do kín pozrieť 120 697 divákov, spolu s predpremiérami to bolo až 132 652 divákov.

Prekonal tak dovtedajšieho rekordmana Mimoni, ktorý mal premiéru 25. júna 2015 a za prvý víkend ho videlo 109 475 divákov. Jediným ďalším filmom v novodobej histórii na Slovensku s víkendovou návštevnosťou nad stotisíc divákov bol Päťdesiat odtieňov sivej, ktorý si prišlo pozrieť 108 094 divákov.

Zo slovenských filmov drží rekord Trhlina, ktorá mala najlepšiu premiérovú návštevnosť v histórii a prekonala aj úspech Čiary či Únosu. Do kín prišlo počas premiérového víkendu 86 971 divákov. Päťdesiat tisícovú hranicu počas otváracieho víkendu prekonali ešte slovenské snímky Únos (67 369), Všetko alebo nič (64 931) a Cuky Luky FIlm (53 144).

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.