Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
25.11.2019, 20:05

Rekordný štart Ľadového kráľovstva 2. Disneyovka prekonala aj Trhlinu

Disneyovka sa s tržbami pol milióna eur zaradila na štvrté miesto historického rebríčka premiérových víkendov.

Rekordný štart Ľadového kráľovstva 2. Disneyovka prekonala aj Trhlinu
Zdroj: Saturn / Frozen 2

Pokračovanie animovanej rozprávky Ľadové kráľovstvo 2 odštartovalo rekordne aj v slovenských kinách. Za prvé štyri dni premietania videlo film 87 359 divákov. Je to najsilnejší tohtoročný štart filmu hneď po Avengers: Endgame. Oba filmy patria do portfólia spoločnosti Disney.

Pokračovanie americkej disneyovky prišlo do kín šesť rokov po úspešnej „jednotke“, ktorá má na konte dvoch Oscarov za najlepší animovaný film a pieseň, ocenenie za najlepší animovaný film si odniesla aj zo Zlatých glóbusov a britských BAFTA.

Ľadové kráľovstvo 2 sa zároveň zaradilo na štvrté miesto historického rebríčka premiérových víkendov hneď za filmy Avengers: Endgame, Mimoni a 50 odtieňov sivej. Je to tiež historicky druhý najsilnejší štart animovaného filmu hneď po Mimoňoch z roku 2015.

Avengers: Endgame, záverečný diel filmovej ságy štúdia Marvel, si počas premiérového víkendu prišlo do kín pozrieť 120 697 divákov, spolu s predpremiérami to bolo až 132 652 divákov.

Prekonal tak dovtedajšieho rekordmana Mimoni, ktorý mal premiéru 25. júna 2015 a za prvý víkend ho videlo 109 475 divákov. Jediným ďalším filmom v novodobej histórii na Slovensku s víkendovou návštevnosťou nad stotisíc divákov bol Päťdesiat odtieňov sivej, ktorý si prišlo pozrieť 108 094 divákov.

Zo slovenských filmov drží rekord Trhlina, ktorá mala najlepšiu premiérovú návštevnosť v histórii a prekonala aj úspech Čiary či Únosu. Do kín prišlo počas otváracieho víkendu 86 971 divákov aj s predpremiérami. Päťdesiat tisícovú hranicu počas otváracieho víkendu prekonali ešte slovenské snímky Únos (69 354), Všetko alebo nič (68 352) a Cuky Luky FIlm (56 591).

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.