Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
28.11.2019, 08:55

Twitter vo veľkom ruší účty neaktívnych používateľov

Podľa BBC by ich počet mohol narásť na niekoľko miliónov.

Twitter vo veľkom ruší účty neaktívnych používateľov
Zdroj: Pixabay

Sociálna sieť Twitter zruší účty používateľov, ktorí na nej za posledných šesť mesiacoch nevyvíjali žiadnu aktivitu. Spoločnosť uviedla, že ich e-mailom upozorní, aby sa do 11. decembra aspoň raz pripojili, inak o svoj účet prídu. Ku kroku ju vraj prinútilo únijné nariadenia o ochrane osobných údajov, ktoré neaktívni používatelia nemôžu odsúhlasiť.

Podľa spravodajského serveru BBC je to prvýkrát, čo Twitter ruší účty v tak masovom meradle. Ako prvé prídu na rad kontá používateľov registrované mimo Spojené štáty na čele s Európou. Neskôr ale firma zatvorí účty neaktívnych používateľov na celom svete. V budúcnosti sa chystá zatvárať aj účty tých, ktorí sa síce pripájajú, ale nevyvíjajú žiadnu ďalšiu aktivitu.

Twitter tvrdí, že mu krok umožní získať nad sieťou väčšiu kontrolu a zvýši jeho dôveryhodnosť aj pohodlie používateľov. Uvoľní sa tiež predtým nedostupná, pretože už obsadená používateľské mená. Firma uviedla, že je sprístupní Európanom skôr ako Američanom. Neoznámila, koľkých účtov sa jej zámer dotkne, ale podľa BBC by ich malo byť niekoľko miliónov.

Podľa poslednej správy o kvartálnych výsledkovej registrovala spoločnosť v treťom štvrťroku 145 miliónov aktívnych používateľov. Jedným z nich je aj americký prezident Donald Trump. Jemu ale e-mailové varovanie určite nepríde, pretože na sieti uverejňuje tweety pravidelne.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.