Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
02.12.2019, 12:25

Prezidentka vyvracia dezinformáciu, ktorá sa šíri na internete

Fotky prezidentského paláca s dúhovým osvetlením sú zo skúšky funkčnosti svetiel.

Prezidentka vyvracia dezinformáciu, ktorá sa šíri na internete
Zdroj: FB prezidentky Zuzany Čaputovej

Na sciálnych sieťach a viacerých weboch sa cez víkend začala šíriť informácia, že Prezidentský palác má nové osvetlenie v dúhových farbách, a prezidentka takto podporuje komunitu LGBTI.

Poslanec Smeru-SD Ľuboš Blaha v piatok poobede vo svojom statuse na facebooku napísal so štýlom sebe vlastným, že „to vyzerá ako lacná gýčová dedinská diskotéka z 1984. Alebo ako bordel.“ Jeho status už má 3 900 „likov“ a tisícku zdieľaní. Bratislavské noviny sa v ankete aj pýtali ľudí, ako sa im nové osvietenie paláca páči. 

Zdroj: FB poslanca Ľuboša Blahu

​Na dezinformáciu reagoval na facebooku hovorca prezidentky Martin Strižinec s tým, že fotky šíriace sa internetom sú zo skúšky nastavenia osvetlenia k špeciálnym príležitostiam. "Internetom sa šíri dezinformácia, že Prezidentský palác má nové osvetlenie a že je nasvietený na dúhovo. Nie je to pravda a mrzí ma, že to preberajú aj seriózne médiá a novinári, hoci im stačí prísť si pozrieť palác a na vlastné oči sa presvedčiť, či a ako je nasvietený. Fotky, ktoré sa takto šíria, sú len fotkami zo skúšky funkčnosti svietidiel," uviedol. Prezidentský palác sa stále rekonštruuje a naďalej bude bežne osvetlený bielym svetlom. 

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.