Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
09.12.2019, 08:47

Avatar mal premiéru pred desiatimi rokmi. Pokračovanie príde v roku 2021

Režisér Cameron sľubuje ďalšie štyri pokračovania úspešného filmu.

Avatar mal premiéru pred desiatimi rokmi. Pokračovanie príde v roku 2021
Zdroj: themarysue.com

Výpravná sci-fi snímka Avatar amerického režiséra Jamesa Camerona mala svetovú premiéru v Londýne pred desiatimi rokmi, 10. decembra 2009. Filmár príbeh Avatara napísal už v roku 1995, desať rokov ale čakal, až bude k dispozícii technológia, ktorá mu umožní film natočiť. Cameron teraz chystá ďalšie štyri pokračovania, prvé z filmov by mal do kín prísť v roku 2021, hoci ho režisér Cameron chcel pôvodne predstaviť o rok skôr. 

Avatar, ktorý získal Oscara aj Zlatý glóbus, je teraz druhou najvýnosnejšou snímkou ​​histórie. Jeho celosvetové tržby dosiahli 2,79 miliardy dolárov. Tento rok v júli ho v rebríčku predstihol ďalší americký film Avengers: Endgame, ktorý završuje ságu zo sveta marvelovských superhrdinov. Ten doteraz zarobil 2,80 miliardy dolárov.

Avatar sa odohráva v roku 2154 na planéte Pandora. Rozpráva o boji medzi ľuďmi a modrými humanoidnými obyvateľmi planéty. Ľudia sa snažia planétu dobyť, pretože na Zemi už vyčerpali zásoby energie a na Pandore je jej mocný zdroj, ktorým je miestna hornina. Atmosféra na Pandore je pre ľudí nedýchateľná, preto geneticky vytvorili dvojníkov domorodcov (avatary), ktorých môžu ovládať.

Posunutie premiéry Avatara 2 bude mať dôsledky aj na ďalšie plánované pokračovania, ktoré majú prísť do kín v rokoch 2023, 2025 a 2027.

Cameron začal pracovať na štyroch nových filmoch Avatar naraz už pred dvoma rokmi. V hlavných úlohách sa opäť predstavia Sam Worthington, Zoe Saldana a Sigourney Weaver. Medzi novými tvárami sa v pokračovaniach majú objaviť Edie Falc, Kate Winslet a Oona Chaplin.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.