Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
09.12.2019, 21:15

Filmová a televízna akadémia má prvýkrát výkonnú riaditeľku. Má zviditeľniť projekty akadémie

Stala sa ňou Agata Jeleneková. Na novej pozícii chce popularizovať slovenský film a rozvíjať filmovú tvorbu.

Filmová a televízna akadémia má prvýkrát výkonnú riaditeľku. Má zviditeľniť projekty akadémie
Zdroj: TASR/Pavol Zachar

Slovenská filmová a televízna akadémia (SFTA) prvýkrát vybrala výkonnú riaditeľku, ktorá má pomôcť zviditeľniť a zefektívniť činnosť akadémie. Stala sa ňou producentka a manažérka Agata Jeleneková.

V akadémii vytvorili novú funkciu výkonnej riaditeľky, od ktorej sa očakáva napĺňať poslanie SFTA – zviditeľniť akadémiu a jej projekty ako udeľovanie národných filmových cien Slnko v sieti a prehliadku najlepších filmov Týždeň slovenského filmu.

Podľa slov prezidentky SFTA a producentky Wandy Adamík Hrycovej, sa v akadémii podarilo vybrať človeka, ktorý má profesionálny background vo filmovom priemysle, pozná prostredie a ľudí a zároveň má aj skúsenosti z mediálneho prostredia a obchodu: "Verím, že novovybudovaná pozícia výkonnej riaditeľky bude veľkým prínosom pre našu akadémiu a pomôže jej rozvíjať nové aktivity, ktoré si dáva za cieľ. Som presvedčená, že posilnenie tímu o takéhoto človeka prospeje k popularizácii slovenského filmu."

​Agata Jeleneková má pracovné skúsenosti z filmovej a audiovizuálnej oblasti, v ktorej prešla viacerými pozíciami. V spoločnostiach Novinski a Paprika Studios zastrešovala ako výkonná producentka financovanie filmových a audiovizuálnych projektov, zodpovedala za ich technickú aj organizačnú stránku a viedla produkčný tím.

Predtým pôsobila ako marketingová manažérka internetového portálu Zoznam.sk. Pohybovala sa aj v televíznej brandži ako špecialistka sponzoringu v TV Markíza a na pozícii obchodnej manažérky pracovala v TA3 a TV JOJ Group.

"Je to pre mňa veľká výzva a pevne verím, že s doterajšími skúsenosťami pomôžem zlepšiť fungovanie akadémie. Teším sa na všetky aktivity, ktoré pomôžu rozvíjať slovenskú filmovú tvorbu," komentovala výber na post výkonnej riaditeľky SFTA Jeleneková.

Slovenská filmová a televízna akadémia (SFTA) je verejnoprospešná záujmová organizácia, ktorá združuje významné osobnosti slovenskej audiovizuálnej kultúry, iniciátorom a usporiadateľom výročných prehliadok slovenskej hranej, dokumentárnej a animovanej tvorby, ako aj zakladateľom a garantom Národnej filmovej ceny Slnko v sieti.

V spolupráci s partnerskými organizáciami v zahraničí nominuje slovenský film na Európske filmové ceny a Cenu americkej filmovej akadémie Oscar za najlepší neanglicky hovorený film.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.