Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
31.12.2019, 11:58

Loli paradička priniesla RTVS výborné čísla sledovanosti

Diváci si film našli napriek tomu, že mu verejnoprávna televízia vyhradila netradičný čas - neskoro večer na Dvojke.

Loli paradička priniesla RTVS výborné čísla sledovanosti
Zdroj: Loli paradička

Nie, nie je to "paráda" či "parádička", ako by si mnohí mysleli.  "Loli paradička" (vyslovujte tvrdo, pozn. red.) znamená vo východniarskej rómčine "červená paradajka". Zároveň je to názov filmu, ktorý v pondelok medzi sviatkami v premiére neskoro večer na Dvojke uviedla RTVS.

Smiešno-smutný príbeh o láske z jarmoku, medzi gadžom Milanom a Rómkou Veronkou, priniesol v pondelok RTVS zaujímavé čísla sledovanosti. Loli paradička bola najsledovanejším programom mimo športových prenosov nielen tohto roka, ale aj predchádzajúcich ôsmich, uvádza RTVS.

Loli paradičku videlo v pondelok na Dvojke 272 000 divákov s podielom na trhu 15,6 percenta v cieľovej skupine 12+, čím sa stala štvrtým najsledovanejším nespravodajským programom dňa na slovenskom trhu. Podľa portálu mediabom.sk bol prime-time priemer Dvojky v ostatný silnejší vianočný týždeň okolo 4 percent, bežne býva na polovičnom čísle. 

Film bol pritom suverénnym lídrom na trhu, v neskorom čase tak dorovnal aj sledovanosť hlavného večerného filmu Jednotky Čo sme komu urobili?, ktorý sledovalo 286-tisíc divákov. 

Ešte zaujímavejšie čísla dosiahla Loli Paradička v komerčnej cieľovke 12-54, kde dosiahla podľa mediaboom.sk rating 5,3 percenta s podielom 16,1 percenta. Aj v mladej cieľovke komerčných staníc bol film jasným lídrom na trhu.

Zaujímavý je počin nasadiť film s diváckym potenciálom na neskorý večerný čas, dokonca na Dvojku. Ale zdá sa, diváci si Loli paradičku aj tak našli.

Film Loli Paradička režírovala a produkovala prešovská rodina Staviarskych. Romantická komédia vznikala štyri roky, koprodukčne na nej spolupracovala aj RTVS. Jej koproducentom je tiež  Forum Film a finančne ju podporil Audiovizuálny fond. Príbeh dvoch "nešťastníkov" o nádeji a trpkosti života získal na júnovom festivale Art Film Fest v Košiciach divácku cenu za najlepší celovečerný film.

Loli paradička mala úspech aj v kinách. Premiéru mala v júli tohto roka a do kín si ju prišlo pozrieť 122-tisíc divákov. Stala sa tak treťou nanavštevovanejšou slovenskou snímkou tohto roka, prvá priečka patrí Trhline s takmer 263-tisíc divákmi a dvojkou je vianočná romantická komédia Šťastný nový rok s viac než 192-tisíc divákmi.

Hlavným kameramanom filmom Loli paradička je dlhoročný kameraman Štúdia RTVS Košice Ľubor Marko. V priestoroch štúdia sa nahrávala i titulná pieseň v podaní Ľudovej hudby Štefana Cínu.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.