Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
09.01.2020, 10:20

Zem spieva prináša novinku. Jedného finalistu vyberú diváci v sms hlasovaní

Vo finálovom kole doplní favorit divákov dvanástku súťažiacich bojujúcich o víťazstvo.

Zem spieva prináša novinku. Jedného finalistu vyberú diváci v sms hlasovaní
Zdroj: RTVS

RTVS pripravila v tretej sérii folklórnej šou Zem spieva novinku. Diváci budú môcť vrátiť späť do hry jedného zo súťažiacich, ktorý postúpi priamo do finále.

Diváci môžu v aktuálnej sérii hlasovať za všetkých súťažiacich, ktorí sa počas základných kôl nedostali do semifinále. Víťaz diváckeho hlasovania postúpi priamo finále. Hlasovanie skončí počas 1. semifinálového večera, ktorý bude 7. marca.

„Keďže rozhodovanie odbornej poroty v základných kolách je prirodzene ovplyvnené nielen vkusom jednotlivých porotcov, ale predovšetkým ich odbornosťou, vzdelaním a dlhoročnými praktickými skúsenosťami, je prirodzené, že naši diváci sa nemusia vždy s ich názorom stotožniť. Rozhodli sme sa preto poskytnúť aj divákom možnosť výberu podľa vlastných kritérií už v tejto fáze súťaže. Samozrejme, divácke hlasovanie v nasledujúcich fázach, v semifinále a vo finále, zostáva tak, ako v uplynulých dvoch ročníkoch,“ povedala o novinke v Zem spieva dramaturgička RTVS Adriana Hanzelová. 

​V šou Zem spieva sa predstaví 63 súťažiacich zo Slovenska, o víťazstvo zabojujú aj folklórne súbory zahraničných Slovákov z Kanady, USA, Srbska, Maďarska či Poľska.

Do semifinále postúpi minimálne 16 a maximálne 22 súťažiacich s najvyšším hodnotením poroty bez ohľadu na druh výkonu (hudba, spev, tanec) s prihliadnutím na región Slovenska, ktorý reprezentujú.

Do finálového kola postúpi osem semifinalistov s najvyšším počtom SMS hlasov a dvaja semifinalisti vybraní patriotmi (hostia) jednotlivých priamych prenosov. Zo základných kôl priamo do finále postúpi jeden súťažiaci - víťaz diváckeho SMS hlasovania a prípadne jeden súťažiaci vybraný odbornou porotou. Vo finálovom kole súťaží maximálne 12 súťažiacich.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.