Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
09.01.2020, 10:50

RTVS štartuje nový rodinný seriál Hniezdo. Témou je problém bezdetných manželstiev a adopcie

Prvú časť dvanásťdielneho seriálu uvedie Jednotka v nedeľu 12. januára.

RTVS štartuje nový rodinný seriál Hniezdo. Témou je problém bezdetných manželstiev a adopcie
Zdroj: RTVS

Nedeľný primetime bude na Jednotke od 12. januára patriť novému pôvodnému seriálu Hniezdo. Tvorcovia v ňom sľubujú emócie, napätie, manželský život v celej jeho pestrosti, ale aj kriminálnu zápletku. V hlavných úlohách sa predstavia Soňa Norisová, Alexander Bárta, Marián Mitaš či Andrea Karnasová, Zuzana Šebová, Marek Geišberg, Paľo Višňovský a Zuzana Frenglová. Okrem hercov si v ňom zahrajú aj úplní neherci. Jedna z hlavných úloh patrí novorodencovi, ktorý skomplikuje životy jednotlivým aktérom.

Príbeh dvanásťdielneho dramatického seriálu sa odohráva počas šiestich týždňov. Témou je rodina a čoraz pálčivejší problém bezdetných manželstiev a adopcie. Má ambíciu byť sondou do príbehov a osudov ľudí, ktorí nemôžu mať deti, no túžia po nich, čo je dnes stále častejšie sa vyskytujúci fenomén generácie tridsiatnikov. Ale hovorí aj o tých, ktorí deti mať nechcú. Dotýka sa všetkých medziľudských vzťahov a problémov.

Dej sa odohráva na malom meste, v priebehu dvoch mesiacov. Ústredným je príbeh vzornej manželky a matky dvoch detí, ktorá sa tretieho dieťaťa vzdá pri anonymnom pôrode. Príbehy troch manželských párov tak postupne poprepletá bezbranný novorodenec a dramaticky ich ovplyvní. Rodinné linky sú úzko späté aj s kriminálnou linkou, ktorá odhalí závažné tajomstvo protagonistov. Seriál Hniezdo je podľa tvorcov určený rovnako mužom aj ženám a okrem partnerských vzťahov rieši aj ekonomické a sociálne problémy menších podnikateľov.

Autormi seriálu sú Alena Bodingerová, Biba Bohinská, Peter Nagy, Naďa Jurkemik a Braňo Mišík, ktorý je aj režisérom. Na konte už má seriály ako Specialisté, Pravá tvár, ZOO či Divoké kone, režíroval aj dokumentárny cyklus Slováci vo svete či Súdnu sieň. Úvodnú skladbu k seriálu s názvom Poslednýkrát zložil Peter Bič s Tomášom Buranovským, ktorý napísal aj text. Skladbu nahrala skupina Peter Bič Project.

Prvú časť seriálu Hniezdo odvysiela RTVS v nedeľu 12. januára 2020 o 20:30 na Jednotke.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.