Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
10.01.2020, 06:00

RTVS prinesie seriálové hity Narcos a Meno ruže

Premiéru budú mať aj tri seriály pre deti.

RTVS prinesie seriálové hity Narcos a Meno ruže
Zdroj: RTVS

RTVS uvedie v januári štyri akvizičné seriály. Dvojka prinesie svetové seriálové hity Narcos a Meno ruže, Jednotka pre mladých divákov vtipný lekársky seriál BBC Operácia Au! a francúzsky tanečný seriál Nájdi si ma v Paríži, z pôvodnej tvorby to bude Detektívka Emka. 

V piatok 10. januára odštartuje na Dvojke spracovanie najslávnejšieho románu talianskeho spisovateľa Umberta Eca Meno ruže. Seriálová adaptácia sa odohráva v roku 1327, keď v horskom opátstve v severnom Taliansku dochádza k záhadným úmrtiam mníchov. Prichádza ich vyšetriť františkánsky mních Viliam z Baskervillu, ktorého sprevádza mladý mních Adso z Melku. Stávajú sa svedkami ďalších úmrtí, pričom nie je jasné, či za všetkým stojí osobná pomsta medzi mníchmi, vyšší záujem cirkvi či posadnutosť vierou v blížiacu sa apokalypsu. Viliam spolu s Adsonom musia vraždy objasniť ešte pred príchodom obávaného inkvizítora Bernarda Guia, inak hrozí, že všetci františkáni budú obvinení a ich rád bude odsúdený ako kacírsky. 

V sobotu 11. januára bude mať na Dvojke premiéru jeden z najsledovanejších seriálov posledných rokov Narcos, ktorý zachytáva príbeh narkobaróna Pabla Escobara. Kriminálny seriál je inšpirovaný realitou, ktorá sa odohráva v nemilosrdnom svete kolumbijských drogových gangov. Jeho hlavným hrdinom je Steve Murphy, agent amerického Úradu pre boj proti drogám, ktorý má za úlohu dostať Pabla Escobara a zničiť jeho Medellínsky kartel. Keď však Murphy dorazí do Kolumbie, zistí, že Escobar má oveľa vážnejšie problémy než sú tie s americkou políciou.

Pre detských divákov a mládež sú určené tri nové seriály, ktoré bude vysielať Jednotka dopoludnia počas víkedov.

V Operácii Au! sa mladí diváci naučia zábavnou formou nové fakty o ľudskom tele. Doktori Chris a Xand sú identické dvojčatá, ktorí spolu s malými pacientmi a personálom urgentných detských nemocníc v Liverpoole a Manchestri nájdu množstvo informácií a odpovedí na otázky o tom, ako funguje ľudské telo. Ich príbehy zavedú divákov do sanitiek, záchranárskych vrtuľníkov, do lekárskych ambulancií a na operačné sály, ale aj do vedeckých laboratórií.

Druhá seriálová novinka Nájdi si ma v Paríži prinesie príbeh talentovanej baleríny zo začiatku 20. storočia, ktorá sa nešťastnou náhodou presunie v čase o viac než 100 rokov a ocitne sa v súčasnosti vo svete inej hudby a umeleckých tanečných štýlov. Baletka Lena Griská má šľachtickú krv a žije v roku 1905. Keď od svojho priateľa Henryho dostane hodiny, ktoré ju nečakane presunú v čase, ocitne sa v roku 2018 priamo na predstavení študentov parížskeho baletu. Zatiaľ čo čaká, kým ju príde Henry vyslobodiť, má v pätách zberateľov času, ktorí sa ju snažia chytiť.

V nedeľu doobeda sa Detektívka Emka pustí do pátrania po envirozločincoch. V každej z desiatich častí bude spolu s kamarátmi Filipom, Adamom a robotom Viktorom riešiť prípady s poškodzovaním prírody – napríklad porušovanie ochrany vôd, nelegálny obchod s ohrozenými druhmi živočíchov, nepovolený výrub stromov a ich predaj. Na prípadoch bude spolupracovať so skutočnými policajtmi či hasičmi. 

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.