Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
10.01.2020, 10:00

RTVS odvysiela cez víkend naživo jazdy Petry Vlhovej na Svetovom pohári

Štart slovenskej lyžiarky z rakúskeho Altenmarkt – Zauchensee uvedie Dvojka.

RTVS odvysiela cez víkend naživo jazdy Petry Vlhovej na Svetovom pohári
Zdroj: TASR/AP

RTVS prinesie cez víkend štart športovkyne roka 2019 Petry Vlhovej vo Svetovom pohári z rakúskeho Altenmarkt – Zauchensee. Priamy prenos uvedie Dvojka v nedeľu 12. januára od 9:00. V prípade, že sa najúspešnejšia slovenská lyžiarka rozhodne štartovať aj v sobotňajšom zjazde, RTVS operatívne v priamom prenose zaradí do vysielania Dvojky o 11:40 aj tieto preteky.

„Našou ambíciou je priniesť každý štart špičkového slovenského športovca vo svetovej konkurencii. Petre Vlhovej želáme, aby v kombinácii nadviazala na medailový úlovok z vlaňajších majstrovstiev sveta. V prípade, že sa rozhodne štartovať aj v rýchlostnej disciplíne, ktorú zvyčajne nejazdí, budeme zvedaví, ako sa vyrovná s vyšším štartovým číslom, než na aké je zvyknutá. Na miesto posielame aj štáb, aby sa diváci dozvedeli bezprostredné dojmy hneď po jazde,“ vysvetlil vedúci Odboru priamych prenosov Pavol Gašpar.

V minulej sezóne RTVS odvysielala všetky štarty Petry Vlhovej vo Svetovom pohári v jej hlavných disciplínach - slalome, obrovskom slalome a paralelnom slalome. Tento rok pridáva aj štarty v kombinácii.  

Sledovanosť zápolenia Petry Vlhovej vo Svetovom pohári dosahuje nadpriemerné čísla. Triumf lyžiarky v slalome v Záhrebe zo 4. januára, v ktorom zdolala svoju najväčšiu súperku Mikaelu Shiffrin, sledovalo na Dvojke 450-tisíc divákov s podielom na trhu 26,2 percenta. Ich zápolenie v slalome v Lienzi si 29. decembra pozrelo 430-tisíc divákov s podielom na trhu 26,8 percenta. Obrovský slalom deň predtým videlo 302-tisíc divákov s podielom 21,8 percenta.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.