Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
13.01.2020, 09:20

Cenu americkej filmovej kritiky získal film Vtedy v Hollywoode

Ocenenie získal aj film Parazit, 1917 či herec Joaquin Phoenix.

Cenu americkej filmovej kritiky získal film Vtedy v Hollywoode
Zdroj: Youtube

Cenu americkej filmovej kritiky získala pri nedeľňajšom slávnostnom ceremoniáli v Los Angeles snímka Quentina Tarantina Vtedy v Hollywoode. Film, ktorý mal dvanásť nominácií, dostal tiež cenu za najlepší scenár. Za najlepšiu réžiu boli ocenení dvaja filmári, a to Juhokórejec Pong Čung-ho, ktorý nakrútil komédiu Parazit, a Brit Sam Mendes, autor vojnovej drámy 1917.

Cenu pre najlepšieho herca si odniesol Joaquin Phoenix za výkon v kriminálnej dráme Joker a cenu najlepší herečky Renée Zellweger, ktorá sa páčila v životopisnej snímke Judy. Brat Pitt odišiel s cenou najlepšieho herca vo vedľajšej úlohe v Vtedy v Hollywoode.

The Irishman režiséra Martina Scorseseho, ktorý mal vôbec najviac nominácií - štrnásť, považujú kritici za najlepší v kategórii herecký súbor.

Víťaza americkej filmovej kritiky (Critics 'Choice Awards) vyberá viac ako 400 amerických a kanadských členov združenia filmových kritikov Broadcast Film Critics Association.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.