Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
16.01.2020, 13:07

Česká Prima porušila zákon. Odvysielala smrteľný pád z horiaceho paneláku v Prešove

Televízia nielenže odvysielala smrteľný pád, ale naň aj špeciálne upozornila.

Česká Prima porušila zákon. Odvysielala smrteľný pád z horiaceho paneláku v Prešove
Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Česká rada pre rozhlasové a televízne vysielanie (RRTV) upozornila na porušenie zákona spoločnosť FTV Prima, ktorá prevádzkuje v Česku televíziu Prima.  Dôvodom bolo odvysielanie videa 6. decembra minulého roka, kedy odvysielala reportáž s názvom V paneláku na východe Slovenska explodoval plyn. V rámci tejto reportáže zaradila televízia zábery zachytávajúce muža padajúceho z balkóna horiaceho domu.

"Zábery smrtiaceho pádu boli bez zjavnej informačnej hodnoty odvysielané dvakrát za sebou, pričom pri opakovaní bolo využité záberov spomalených. Postavu padajúceho muža redakcia zvýraznila pomocou červeného krúžku. Takáto práca s obrazovým materiálom je z hľadiska spravodajské hodnoty oznámení úplne samoúčelná, bulvarizující a dehumanizující. Prevádzkovateľ sa tým dopustil porušenia povinnosti bezdôvodne nezobrazovať osoby umierajúce alebo vystavené ťažkému telesnému alebo duševnému utrpeniu spôsobom znižujúcim ľudskú dôstojnosť, "uviedla vo svojom stanovisku RRTV.

RRTV má výhrady aj k správe TV Nova, ktorá pri informácii o prechode na DVB-T2. nezverejnila kompletné informácie. Televízia má na vysvetlenie 30 dní. Informácie zverejnil portál Mediaguru.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.