Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
16.01.2020, 16:05 Aktualizované dňa 17.01.2020 o 16:15

Danko a Kiska sa v Na telo prvýkrát stretnú ako politickí oponenti

Predsedovia strán sa prvýkrát stretnú v diskusii ako politickí konkurenti. Správu sme aktualizovali o hostí a témy relácií RTVS.

Andrej Kiska a Andrej Danko
Zdroj: TASR/M. Baumann

Už túto nedeľu sa v relácii Na telo proti sebe posadia predseda parlamentu Andrej Danko (SNS) a líder strany Za ľudí Andrej Kiska. Zatiaľ čo v minulosti diskutovali ako dvaja najvyšší ústavní činitelia, teraz sa prvýkrát stretnú ako politickí oponenti.

Moderátor Michal Kovačič sa bude oboch politikov pýtať nielen na volebné programy, s ktorými chcú medzi voličmi zabodovať, ale aj na aktuálne témy. Medzi nimi bude dominovať súdny proces s obvinenými z vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice či zadržanie a obvinenie bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku zo zneužívania právomocí verejného činiteľa. Neobíde ani blížiace sa rokovanie národnej rady či čoraz väčšie napätie medzi politikmi koaličných strán Smeru-SD a SNS.

Hosťami relácie Sobotné dialógy budú budú predseda parlamentu a predseda SNS Andrej Danko a programový líder koalície PS/SPOLU a predseda SPOLU-OD Miroslav Beblavý.

Témami relácie, ktorú vysiela Rádio Slovensko v sobotu o 12:10, budú fungovanie štátu, dôvera v spravodlivosť a kroky pre jej zvýšenie v súvislosti s aktuálnym dianím, možnosti riešenia požiadaviek autodopravcov, kampaň pred voľbami a programové priority strán. Moderuje Marek Makara.

V nedeľnej relácii O 5 minút 12 sa v štúdiu Jednotky RTVS stretnú podpredseda parlamentu a predseda strany Most-Híd Béla Bugár s lídrom koalície PS/SPOLU a predsedom hnutia Progresívne Slovensko Michalom Trubanom. S moderátorom Marekom Makarom budú diskutovať o stave spoločnosti a vyvodzovaní zodpovednosti v kontexte aktuálnych informácií, požiadavkách autodopravcov a prerozdeľovaní peňazí z mýtneho systému, situácii v koalícii aj opozícii a programových prioritách strán do najbližšieho obdobia.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.