Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
20.01.2020, 10:55

Markíza čoskoro uvedie nový seriál Pán profesor. V hlavnej úlohe sa predstaví Tomáš Maštalír

Seriálová novinka s komediálnymi prvkami sa bude odohrávať v prostredí slovenského gymnázia.

Markíza čoskoro uvedie nový seriál Pán profesor. V hlavnej úlohe sa predstaví Tomáš Maštalír
Zdroj: TV Markíza

Televízia Markíza prinesie čoskoro na obrazovky seriálovú novinku. V jarnej programovej ponuke dostane priestor vzťahový seriál s komediálnymi prvkami z prostredia slovenského gymnázia s názvom Pán profesor.

Seriál predstaví silnú romantickú linku dvoch hlavných hrdinov a zároveň vtipným a originálnym spôsobom zobrazí školský a každodenný život detí, učiteľov a rodičov. V hlavných úlohách sa predstavia slovenské herecké hviezdy ako Tomáš Maštalír, Gabriela Marcinková a Roman Luknár.

„Televízia Markíza ako líder v seriálovej tvorbe na Slovensku prináša rok čo rok nielen overené a úspešné seriály ako Oteckovia, Sestričky, Susedia či Horná Dolná, ale sústreďujeme sa na to, aby sme každý rok priniesli divákom aj novinky, ktoré sú jedinečné a chytia ich za srdce. Prostredníctvom novinky Pán profesor chceme pokračovať v úspešne nastolenom trende výroby seriálov s nižším počtom epizód, čo umožňuje klásť vyšší dôraz na kvalitu z hereckého aj filmárskeho hľadiska,“ povedala Silvia Majeská, programová riaditeľka skupiny Markíza.

Seriál vzniká v spolupráci s produkčnou spoločnosťou Paprika Studios, jeho režisérmi sú Matúš Libovič (Vlci, Atletiko Cvernofka, Kukučka, Doktori, Chlapi neplačú) a Martin Kazimír (Pani Dokonalá). 

Pán profesor je slovenskou verziou mimoriadne úspešného nemeckého seriálu s pôvodným názvom Der Lehrer. Televízia RTL od roku 2009 odvysielala už sedem sezón seriálu, pričom stále dosahuje nadpriemernú sledovanosť a obľúbený je najmä u mladších, reklamne atraktívnych divákov. Formát sa úspešne adaptoval v Maďarsku, kde sa vysiela od roku 2018 a aktuálne sa vysiela tiež v Rumunsku.

​Základná dejová línia

Talentovaný a pre učenie zapálený Samo (Tomáš Maštalír) sa často, niekedy aj proti svojej vôli, angažuje v problémoch svojej triedy druhákov, ktorú má ako ich triedny učiteľ na starosti. Učiteľ chémie a fyziky by pre svojich študentov urobil takmer čokoľvek. Učenie je jeho život, ale osobný život má v troskách. 

Okrem riešenia problémov svojich študentov dostávajú Sama jeho nekonvenčné učebné metódy často do problémov s prísnym riaditeľom gymnázia Ráczom (Roman Luknár). Ambiciózny riaditeľ gymnázia vedie školu pevnou rukou, ale musí sa zmieriť s tým, že na Sama neplatia žiadne pravidlá.

Skutočnú búrku v Samovom živote však spôsobí až príchod atraktívnej kolegyne Klaudie (Gabriel Marcinková). Atraktívna, nadaná, zodpovedná, spoľahlivá a celkovo takmer dokonalá učiteľka slovenčiny, ktorá má v Samových očiach zásadnú chybu – je zadaná. Títo dvaja sa však osudovo priťahujú, hoci si to zo začiatku ani jeden nechce priznať.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.