Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
22.01.2020, 14:15

Trojka rozširuje programovú ponuku o českú tvorbu. Uvedie Nemocnicu na okraji mesta

Dvadsať dielov seriálu bude vysielať dvakrát do týždňa, každý pondelok a štvrtok.

Trojka rozširuje programovú ponuku o českú tvorbu. Uvedie Nemocnicu na okraji mesta
Zdroj: RTVS

RTVS spustila svoj nový okruh Trojka pred Vianocami. Programová štruktúra sa zameriava na starších divákov a je vyskladaná z archívnej pôvodnej slovenskej tvorby. Aktuálne k nej Trojka dopĺňa českú tvorbou a na obrazovky uvedie kultový seriál Nemocnica na kraji mesta z konca sedemdesiatych rokov minulého storočia. Vysielať ho bude dvakrát do týždňa, každý pondelok a štvrtok. Prvú časť odvysiela na Trojke v pondelok 27. januára o 20:00.

​„Sme radi, že prvým českým titulom na Trojke je jeden z divácky najúspešnejších seriálov – Nemocnica na okraji mesta. Seriál vznikal od roku 1977 a aj po vyše 40 rokoch je vo veľa veciach nadčasový. Rieši medziľudské vzťahy na pracovisku, v rodine, témy, ktoré sú stále aktuálne,“ uviedla Judita Gembická, intendantka Trojky.

Nezabudnuteľný charizmatický primár Sova v podaní Ladislava Chudíka, svojrázny, ale autentický Miloš Kopecký ako doktor Štrosmajer, Jozef Abrhám ako arogantný Arnošt Blažej či Alžběta Čeňková, ktorú stvárnila Eliška Balzerová, priklincovali na konci 70-tych rokov k obrazovkám milióny divákov, a to bez rozdielu veku. Hlavnú dejovú líniu tvorili príbehy odohrávajúce sa v nemocnici na ortopédii, nechýbali však ani príhody zo súkromného života lekárov a rôzne ľudské príbehy pacientov.

Zdroj: RTVS

​Nakrúcanie Nemocnice sa začalo v roku 1976. Keď na začiatku nakrúcania po pol roku náhle zomrel Karl Höger, ktorý hral hlavnú úlohu primára Sovu, úspešne ho nahradil práve Ladislav Chudík. Na televíznych obrazovkách mal seriál premiéru v nedeľu 5. novembra 1978. Po veľkom úspechu vo vtedajšom Československu a Nemecku bola v roku 1981 k pôvodným trinástim dielom na žiadosť nemeckej televízie natočená séria ďalších 7 dielov.

Scenáristom bol Jaroslav Dietl, ktorý bol najplodnejším autorom 70-tych a 80-tych rokov minulého storočia. Na konte má 24 seriálov, z ktorých mnohé boli úspešné aj za hranicami republiky. Medzi najznámejšie patria Bakalári, Nejmladší z rodu Hamrů, Tři chlapi v chalupě, Muž na radnici alebo Žena za pultem. Okrem nich napísal stovku námetov a scenárov k filmom a televíznym inscenáciám. Spolupracoval aj s Jurajom Jakubiskom na seriáloch Teta a Pehavý Max a strašidlá.  

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.