Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
24.01.2020, 15:25

Úvodná skladba seriálu Hniezdo má videoklip. Natáčal sa v priestoroch Slovenského rozhlasu

Hudbu zložil ešte minulý rok v lete Peter Bič, keď kapela nahrávala svoje posledné CD Labyrint.

Úvodná skladba seriálu Hniezdo má videoklip. Natáčal sa v priestoroch Slovenského rozhlasu
Zdroj: RTVS

Titulná pieseň k novému seriálu Hniezdo má aj vizuálnu podobu. RTVS dnes oficiálne zverejnila videoklip k skladbe Poslednýkrát, za ktorou autorsky a hudobne stojí Peter Bič Project a Tomáš Buranovský. Videoklip sa natáčal v priestoroch Slovenského rozhlasu, uviedla hovorkyňa RTVS Erika Rusnáková.

Hudbu zložil ešte minulý rok v lete Peter Bič, keď kapela nahrávala svoje posledné CD Labyrint. „Mal som v zálohe jednu pieseň, ktorá sa nám nehodila na tento album, lebo bola žánrovo iná. Plánoval som ju ponúknuť ako soundtrack buď do nejakého filmu, seriálu alebo inému interpretovi, a vtedy ma oslovila RTVS, že robí nový seriál Hniezdo a chceli by titulnú pieseň,“ prezradil Peter Bič.

Na spoluprácu následne zavolal Tomáša Buranovského, ktorý napísal text šitý na mieru k téme seriálu. „V zásade nám v pocite, ktorý sme skladbou chceli dosiahnuť, pomohol scenár, ktorý sme si prečítali. Skladbu sme poslali režisérovi Braňovi Mišíkovi a keďže sa mu veľmi páčila, tak sa z nej stala titulná pieseň,“ opísal Peter Bič, ktorého teší, že Hniezdo má u divákov výbornú odozvu. V skladbe Poslednýkrát znie nielen hlas speváčky Viki Vargovej, ale aj Tomáša Buranovského.

Zdroj: RTVS

​Videoklip bol podľa Petra Biča logickým vyústením celého procesu. Nahrával sa v priestoroch Slovenského rozhlasu v Bratislave. „Bolo to také automatické, keď sme si povedali, že by bolo fajn natočiť videoklip a použiť zábery z Hniezda. Myslím si, že to k tomu patrí, aby si ľudia spojili postavy z klipu s hlavnými postavami seriálu,“ vysvetlil Peter Bič.

Dramatické príbehy troch manželských dvojíc, ktorých osudy ovplyvňuje bezbranný novorodenec, uvádza Jednotka každú nedeľu v hlavnom vysielacom čase. Pozrie si ho takmer pol milióna divákov. 

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.