Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
28.01.2020, 10:15

Voľby 2020: Markíza prinesie predvolebné diskusie aj vysielanie počas volebnej noci

Sériu predvolebných diskusných relácií odštartuje Markíza v sobotu 15. februára.

Voľby 2020: Markíza prinesie predvolebné diskusie aj vysielanie počas volebnej noci
Zdroj: TV Markíza

Slovensko čakajú v sobotu, 29. februára 2020, parlamentné voľby, ktoré rozhodnú o ďalšom smerovaní krajiny v najbližších rokoch. Slovenské televízie budú túto kľúčovú udalosť roka podrobne mapovať vo svojich spravodajských a publicistických reláciách.

Televízia Markíza prinesie aj mimoriadne volebné štúdio s atraktívnymi hosťami, či predvolebné aj povolebné diskusné špeciály so zástupcami kandidujúcich politických subjektov.

V sobotu, 15. februára 2020, odštartuje na Markíze séria piatich predvolebných diskusných relácií, v ktorých postupne dostanú priestor zástupcovia všetkých 25 kandidujúcich politických subjektov.

"Do jednotlivých relácií sme ich pozývali podľa kľúča schváleného Radou pre vysielanie a retransmisiu, čiže od tých s najnižšími až po najvyššie volebné preferencie, tak ako nám to ukázali prieskumy dvoch renomovaných agentúr FOCUS a AKO. Zástupca každého kandidujúceho subjektu bude mať rovnaký čas diskutovať na najdôležitejšie témy ako aj predstaviť svoj volebný program," povedal Henrich Krejča, riaditeľ Centra spravodajstva a publicistiky TV Markíza.

Plán vysielania predvolebných diskusných relácií na TV Markíza:

  • sobota 15. 2. 2020 o 10:15 - moderuje Gabriela Kajtárová
  • sobota 22. 2. 2020 o 12:40 - moderuje Gabriela Kajtárová
  • nedeľa 23. 2. 2020 o 13:20 - moderuje Michal Kovačič
  • pondelok 24. 2. 2020 o 20:30 - moderuje Michal Kovačič
  • utorok 25. 2. 2020 o 20:30 - moderuje Michal Kovačič

Volebná noc

V sobotu, 29. februára 2020, krátko pred 22:00, sa na obrazovkách TV Markíza začne priamy prenos mimoriadnej relácie s názvom Voľby 2020 - Volebná noc.

"Bezprostredne po zatvorení volebných miestností prinesieme výsledky exkluzívneho exit pollu agentúry FOCUS, ktorý divákom naznačí, ako voľby dopadli. Zároveň budeme počas volebnej noci prezentovať priebežné výsledky z údajov štatistického úradu. Naši redaktori sa budú naživo hlásiť z volebných centrál všetkých relevantných kandidujúcich subjektov, ktoré majú šancu sa dostať do parlamentu, s aktuálnymi informáciami a prvými reakciami," priblížil Krejča.

Moderátori Zlatica Švajdová Puškárová a Michal Kovačič v štúdiu privítajú sociológa Martina Slosiarika, politologičku Anetu Világi a ďalších hostí, ktorí budú počas celej volebnej noci analyzovať a komentovať priebežné výsledky parlamentných volieb.

Špeciálne volebné vysielanie bude na TV Markíza pokračovať aj v nedeľu, 1. marca 2020, kedy so začiatkom krátko pred 10:00 prinesie prvú povolebnú diskusiu so všetkými víťazmi volieb, teda zástupcami politických subjektov, ktoré sa dostali do parlamentu. 

Volebné dianie bude TV Markíza podrobne mapovať aj vo svojich štandardných spravodajských a publicistických reláciách, komplexné informácie a výsledky sprostredkuje tiež portál TVnoviny.sk.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.