Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
10.02.2020, 07:30

Film Správa reaguje na rastúci extrémizmus v spoločnosti

Kampaň upozorňuje na to, čo sa dialo počas Slovenského štátu.

Film Správa reaguje na rastúci extrémizmus v spoločnosti
Zdroj: DNA Production

Tvorcovia filmu Správa reagujú na narastajúci extrémizmus a šírenie nenávisti v spoločnosti. V novej kampani, ktorá súvisí s témou filmu, chcú ukázať podobnosti medzi rétorikou niektorých predstaviteľov za čias Slovenského štátu a v dnešnej spoločnosti.

"Dennodenne vidíme, ako sa v spoločnosti šíri nenávistná rétorika a ako veľmi je to podobné tomu, čo sa dialo počas Slovenského štátu. Vidíme ju v uliciach, medzi tými, ktorí by chceli riadiť tento štát, medzi mladými, rovnako ako medzi staršími, mužmi aj ženami,“ približuje kampaň producent filmu Rasťo Šesták.

„Silne sociálne siete túto nenávisť robia ešte nebezpečnejšou. Neostáva zatvorená len pri debatách v malej krčme. Stále viac ľudí má pocit, že vyhrážať sa násilím, alebo až zabitím, je úplne v poriadku. Pod vlastným menom. S fotkou dieťaťa na profilovej fotke. Toto je podľa nás skutočná hrozba - že nenávisť sa stáva niečím úplne bežným a akceptovaným," približuje producent dôvody, prečo sa rozhodli na situáciu v spoločnosti upozorniť kampaňou #NeverAgain.

Zdroj: DNA Production

​Kampaň z dielne MUW Saatchi & Saatchi štartuje v pondelok 10. februára na billboardoch a sociálnych sieťach.

Vizitka kampane:

Agentúra: MUW Saatchi & Saatchi:
Creative director: Martin Krafčík
Art director: Eduard Drexler a Jakub Kuvik
Digital art director: Lubomír Abrinko
Copywriter: Andrej Hrivňák a Martin Krafčík
Strategy director: Kamil Charvát
Strategy planner: Patrícia Reichlová
Account Director: Zuzana Záziková
Account manager: Niki Weng

​Film Správa je adaptáciou knihy Alfréda Wetzlera Čo Dante nevidel. Príbeh o pekle, ktoré zažívali milióny ľudí v Osvienčime, stvárňuje príbeh dvoch mladých slovenských židov - Alfréda Wetzlera a Rudolfa Vrbu, ktorým sa podarilo v apríli 1944 ujsť z tábora smrti.

V réžii Petra Bebjaka (Trhlina, Čiara) sa v hlavných úlohách predstavia Noel Czuczor ako Freddy a Peter Ondrejička ako Valér. V úlohe Warrena sa objaví herecká hviezda John Hannah, v ďalších úlohách diváci uvidia aj známych hercov z Poľska, Nemecka, Česka a Luxemburska.

Zdroj: DNA Production

Zdroj: DNA Production

Zdroj: DNA Production

Zdroj: DNA Production

Zdroj: DNA Production

"Tento film je pre nás veľmi dôležitý. Príliš krátko po skončení vojny totiž akoby ľudia zabudli, ako ľahko sa šíri nenávisť a aké hrôzy môže spôsobiť. Nesmieme na to zabudnúť a musíme urobiť všetko preto, aby sa niečo podobné nikdy nezopakovalo. Veľmi si vážim, že tím, ktorý na filme pracuje, vyznáva rovnaké hodnoty," povedal producent Rasťo Šesták.

Správa s rozpočtom 3,2 milióna eur je najdrahším projektom spoločnosti D.N.A. production. Producent Rasťo Šesták a režisér Peter Bebjak sa stretli aj s holywoodskym producentom a hercom Michaelom Douglasom, aby sa porozprávali s ním o možnosti distribúcie filmu v USA. Snímka má naplánovanú premiéru v tomto roku.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.