Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
09.02.2020, 20:10

Voľby 2020: Televízie spúšťajú predvolebné diskusie

Pozrite si, kedy a kde budú politickí kandidáti diskutovať v týždni od 10. februára.

Voľby 2020: Televízie spúšťajú predvolebné diskusie
Zdroj: noviny.sk

Slovensko čakajú o tri týždne, v sobotu 29. februára, parlamentné voľby, ktoré rozhodnú o smerovaní krajiny v najbližších rokoch. Slovenské televízie budú túto kľúčovú udalosť roka podrobne mapovať a prinesú sériu predvolebných diskiusií. Svoje programy, názory a vízie v nich predstavia kandidáti všetkých 25 politických subjektov.

Ako prvá začína od pondelka 10. februára so sériou predvolebných diskusií RTVS. V štruktúrovaných rozhovoroch predstaví každý pracovný deň trojicu kandidujúcich subjektov. Odvysiela ich na Jednotke o 16:25 a v Rádiu Slovensko o 20:05. 

Rozhovory s kandidátmi budú viesť tri moderátorské dvojice: Karolína Lacová a Jakub Prok, Katarína Wildová a Marián Kukelka a treťou dvojicou bude Martina Kvačkajová a Stanislav Lažo. Poradie, v akom sa volební lídri subjektov predstavia, určil žreb. 

  • Pondelok 10.2.: Dobrá voľba, Smer-SD a Hlas pravice
  • Utorok 11.2.: Socialisti.sk, KDH a SaS
  • Streda 12.2.: Slovenské Hnutie Obrody, Maďarská komunitná spolupatričnosť a Hlas ľudu 
  • Štvrtok 13.2.: Máme toho dosť!, Most-Híd a Práca slovenského národa
  • Piatok 14.2.: SNS, Demokratická strana a Sme rodina

Televízia Joj plánuje štyri predvolebné diskusie a jednu povolebnú pod názvom Na hrane - Voľby 2020 s moderátorom Michalom Magušinom. V týždni od 10. februára odvysiela prvé dve, v utorok a vo štvrtok od 21:40 hod. Televízia vybrala hostí do jednotlivých predvolebných diskusií na základe prieskumu agentúry Polis Slovakia. Priestor postupne dostanú všetky kandidujúce strany.

  • Utorok 11.2.: Slovenské hnutie obrody, Hlas pravice, 99% - občiansky hlas, Slovenská liga, Hlas ľudu a Práca slovenského národa
  • Štvrtok 13.2.: Starostovia a nezávislí kandidáti, Socialisti.sk, Demokratická strana, Máme toho dosť!, Solidarita – Hnutie pracujúcej chudoby a Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku

Zdroj: TV Markíza

​​Ako posledná odštartuje sériu piatich predvolebných diskusií televízia Markíza. Rovnako v nich postupne dostanú priestor zástupcovia všetkých 25 kandidujúcich politických subjektov.

Prvú diskusiu uvedie Markíza v sobotu 15. februára o 10:15 s moderátorkou Gabrielou Kajtárovou. V prvej diskusii dosyanú priestor títo kandidáti: 99 % - občiansky hlas, Hlas Pravice, Slovenské hnutie obrody, Slovenská liga, Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku a Práca slovenského národa. Zástupca každej strany alebo hnutia bude mať k dispozícii rovnaký čas.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.