Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
11.02.2020, 18:35

Oscary 2020 zaznamenali najnižšiu sledovanosť v histórii

Pri televíznych obrazovkách bolo o pätinu divákov menej ako vlani.

Oscary 2020 zaznamenali najnižšiu sledovanosť v histórii
Zdroj: TASR/AP

Priamy prenos udeľovania cien americkej filmovej akadémie Oscar tento rok sledoval najmenší počet televíznych divákov v histórii. S odkazom na údaje americkej monitorovacej služby Nielsen o tom informovala agentúra Reuters.

Deväťdesiata druhá oscarová slávnosť bola podľa amerických kritikov príliš dlhá a chaotická. Jej tvorcovia pritom už druhý rok stavili na formát bez hlavného moderátora.

​Tohtoročné rozdávanie zlatých sošiek sledovalo 26,5 milióna ľudí, čo je o pätinu menej ako vlani. Tri a pol hodinová show bola totiž podľa kritikov plná náhodných momentov a nezrovnalostí. Vystúpil v nej napríklad rapper Eminem, ktorý predviedol 17 rokov starú pieseň, čo bolo podľa niektorých kritikov "prekvapivé, ale ťažko pochopiteľné".

Popularita slávnostného večera pritom uplynulý rok u divákov vzrástla. Stalo sa tak po štyroch rokoch, keď záujem publika postupne klesal. Podľa niektorých pozorovateľov to bolo spôsobené zrejme tým, že minuloročný odovzdávací ceremoniál sľuboval koncepčnú zmenu - bol totiž prvým, ktorý nemal hlavného moderátora. Súčasťou bolo aj hudobné vystúpenie kapely Queen či dvojice Lady Gaga a Bradley Cooper, ktorí spolu účinkovali v populárnom filme Zrodila sa hviezda.

Zdroj: Reuters

​Tohtoročný slávnostný večer však podľa všetkého nedokázal na minuloročný úspech nadviazať. Podľa údajov firmy SQAD pritom tridsaťsekundový reklamný spot v čase udeľovania zlatých sošiek stále mohol vyjsť na takmer 2,3 milióna dolárov (v prepočte 2,1 milióna eur).

Hoci prenos slávnostného večera sledovalo menej ľudí v televízii, o udalosti sa živo diskutovalo na sociálnych sieťach. Spoločnosť Nielsen zaznamenala o 16 percent viac interakcií používateľov na tému Oscarov ako minulý rok.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.