Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
13.02.2020, 11:40

Slovenka uverejnila "priateľský" rozhovor s Pellegrinim, premiér dal časopisu desaťtisíce eur

Okrem štvorstranového rozhovoru patrila premiérovi v Slovenke aj titulka.

Slovenka uverejnila "priateľský" rozhovor s Pellegrinim, premiér dal časopisu desaťtisíce eur
Zdroj: Facebook Petra Pellegriniho

Máme dva týždne do volieb a kampaň naberá na obrátkach. Transprency International Slovensko (TIS) upozornila na svojom blogu na rozhovor premiéra Petra Pellegriniho v časopise Slovenka. Týždenník dostal v rovnakom čase od vlády „podporu“ v desiatkach tisícoch eur.

Týždenník Slovenka uverejnil minulý týždeň rozhovor s predsedom vlády a volebným lídrom strany Smer-SD Petrom Pellegrinim. Okrem štvorstranového rozhovoru patrila premiérovi aj titulka. Predaj Slovensky sa hýbe na úrovni 30-tisíc výtlačkov.

Zdroj: Slovenka

​Rozhovor obsahoval aj takéto otázky:

  • Kampaň je v plnom prúde, na post premiéra majú zálusk viacerí politici. Ministerské kreslá si rozdeľujú už pred voľbami. Vy ste si ľudí, podľa vás, čím získali?
  • Hovoríte to s ľahkosťou, ale byť spontánny a snažiť sa o úprimnosť je dar. To sa nedá naučiť…Pramení to z vášho genofondu, výchovy, alebo zo životných situácií, ktorými ste prešli?
  • Vy pôsobíte v každej situácii pokojne, ale viete aj buchnúť do stola? Aký ste šéf?
  • Vaša aktivita prináša výsledky. Asi v tom duchu, čo dáš to aj dostaneš, sa ukazuje najnovší prieskum, podľa ktorého si vás ľudia vedia opäť predstaviť v úlohe premiéra.

Rozhovor dopĺňajú aj fotografie z Pellegriniho detstva a zo súčasnosti. Pellegrini je na nich s pápežom, v kroji, s americkým prezidentom Donaldom Trumpom alebo s rodičmi. „V Slovenke sa vyskytujú aj iné rozhovory s politikmi, ale tie sú na rozdiel od článku s premiérom označené ako reklama a nedávajú sa na titulku,“ píše TIS. Slovenska promovala rozhovor aj na svojom facebookovom účte, rovnako ho zdieľal aj premiér.

TIS upozornil na to, že v rovnaký deň, ako vyšlo nové číslo Slovenky, sa v centrálnom registri zmlúv objavila zmluva na 50-tisíc eur, ktoré Pellegrini zo svojej rezervy venoval občianskemu združeniu SLOVENKA na organizáciu folklórneho Dňa kroja v Banskej Bystrici.

Občianske združenie zastrešuje vydavateľka časopisu Slovenska Mária Reháková a šéfredaktorka a spoluautorka rozhovoru s premiérom Mária Miková. „Neuveriteľných 25-tisíc – teda polovica – z tohto štátneho grantu má ísť podľa rozpočtu na propagáciu podujatia. A podľa zmluvy tá celá pôjde do samotnej Slovenky a jej sesterských médií z Rehákovej vydavateľstva. Celostranová reklama na podujatie jej aj v aktuálnom čísle časopisu,“ uviedol TIS.

Peniaze na účet občianskeho združenia odišli z rezervy vlády, ktorá má slúžiť na krízové účely. Podľa hovorkyne premiéra Patrície Macíkovej šlo o „štandardný rozhovor, nebol platený a nijako nesúvisí s udelením dotácie“. Premiér vraj o dotácii rozhodol už v decembri a urobil tak aj v minulosti.

V piatok podal na premiéra trestné oznámenie Juraj Šeliga zo strany Za ľudí. „Existuje dôvodné podozrenie, že premiér Pellegrini dal účelovú dotáciu z rezervy predsedu vlády vo výške 50-tisíc EUR, za čo potom následne mal priestor na rozhovor v časopise Slovenska, čím zneužil svoju právomoc rozdeľovať dotáciu predsedu vlády na de facto kúpu mediálneho priestoru," hovorí Šeliga.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.