Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
13.02.2020, 13:15

Na Markíze štartuje maratón piatich predvolebných diskusií

Priestor v nich postupne dostanú zástupcovia všetkých 25 kandidujúcich politických subjektov.

Na Markíze štartuje maratón piatich predvolebných diskusií
Zdroj: TV Markíza

Slovensko čakajú v sobotu, 29. februára 2020, parlamentné voľby, ktoré rozhodnú o ďalšom smerovaní krajiny v najbližších rokoch. RTVS a televízia JOJ už odštartovali svoje predvolebné diskusie začiatkom týždňa.

Od soboty 15. februára sa pridáva tiež televízia Markíza so sériou piatich predvolebných diskusných relácií, v ktorých postupne dostanú priestor zástupcovia všetkých 25 kandidujúcich politických subjektov. Informoval o tom PR manažér Markízy Lukáš Kočišek.

"Do jednotlivých relácií sme ich pozývali podľa kľúča schváleného Radou pre vysielanie a retransmisiu, čiže od tých s najnižšími až po najvyššie volebné preferencie, tak ako nám to ukázali prieskumy dvoch renomovaných agentúr FOCUS a AKO. Zástupca každého kandidujúceho subjektu bude mať rovnaký čas diskutovať na najdôležitejšie témy, ako aj predstaviť svoj volebný program," povedal Henrich Krejča, riaditeľ Centra spravodajstva a publicistiky TV Markíza.

Bezprostredne po zatvorení volebných miestností TV Markíza prinesie výsledky exkluzívneho exit pollu agentúry FOCUS, ktorý divákom naznačí, ako voľby dopadli.

Plán vysielania predvolebných diskusných relácií na TV Markíza

  • sobota 15. 2. o 10:15 – 99 % - občiansky hlas, Hlas Pravice, Slovenské hnutie obrody, Slovenská liga, Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku, Práca slovenského národa – moderuje Gabriela Kajtárová
  • sobota 22. 2. o 12:40 – Solidarita, Hlas ľudu, Starostovia a nezávislí kandidáti, Demokratická strana, Máme toho dosť!, Socialisti.sk – moderuje Gabriela Kajtárová
  • nedeľa 23. 2. o 13:20 – Vlasť, Dobrá voľba, MKO-MKS, Most-Híd – moderuje Michal Kovačič
  • pondelok 24. 2. o 20:30 – SNS, SaS, KDH, Sme rodina – moderuje Michal Kovačič
  • utorok 25. 2. o 20:30 - PS/Spolu, Za ľudí, ĽSNS, Smer-SD, OĽaNO – moderuje Michal Kovačič

Televízia Markíza bude parlamentné voľby podrobne mapovať vo svojich spravodajských a publicistických reláciách, prinesie aj mimoriadne volebné štúdio s atraktívnymi hosťami, a následne aj povolebné diskusné špeciály so zástupcami politických subjektov, ktoré voliči posunú do parlamentu.

Volebná noc

V sobotu, 29. februára 2020, krátko pred 22:00, sa na obrazovkách TV Markíza začne priamy prenos mimoriadnej relácie s názvom Voľby 2020 - Volebná noc. Moderátori Zlatica Švajdová Puškárová a Michal Kovačič v štúdiu privítajú sociológa Martina Slosiarika, politologičku Anetu Világi a ďalších hostí, ktorí budú počas celej volebnej noci analyzovať a komentovať priebežné výsledky parlamentných volieb.

Špeciálne volebné vysielanie bude na TV Markíza pokračovať aj v nedeľu, 1. marca 2020, kedy so začiatkom krátko pred 10:00 prinesie prvú povolebnú diskusiu so všetkými víťazmi volieb, teda zástupcami politických subjektov, ktoré sa dostali do parlamentu. 

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.