Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
13.02.2020, 16:55 Aktualizované dňa 17.02.2020 o 13:45

TV Joj oznámila dátum štartu nového seriálu Jenny (aktualizácia)

Komerčné televízie odštartujú svoje seriálové novinky na začiatku marca.

TV Joj oznámila dátum štartu nového seriálu Jenny (aktualizácia)
Zdroj: TV JOJ

Televízie Markíza a Joj uvedú na začiatku jarnej sezóny dva nové dramatické seriály odohrávajúce sa v nemocničnom prostredí. Obidva vznikli podľa zahraničnej predlohy.

Televízia Markíza odštartuje novinku Červené pásky, ktorá prinesie príbehy mladých pacientov s vážnymi diagnózami. Seriál je nakrútený podľa katalánskeho originálu s názvom Polseres vermelles, ktorý už úspešne adaptovali televízie v Nemecku, Francúzsku, USA, Taliansku, na Ukrajine či v Rusku. Markíza seriál uvedie na obrazovky v utorok 3. marca o 20:30.

Televízia Joj má pripravený dramatický seriál Jenny, ktorý je adaptáciou kanadského seriálu o 15-ročnej Jenny, ktorej onkologická diagnóza prevráti život naruby. ​V hlavných úlohách sa predstavia Barbora Očenášová, Ján Koleník, Zuzana Kronerová, Táňa Pauhofová či Marián Mitaš. Režisérom seriálu je Peter Begányi podpísaný pod seriálmi Naši, 1890 alebo Semafor.

Zdroj: TV JOJ
Zdroj: TV JOJ

Aktualizácia: Televízia Joj mení programové plány a seriál odštartuje už v nedeľu 1. marca v hlavnom vysielacom čase o 20:35 namiesto tradičného V siedmom nebi. Markíza bude konkurovať talentovou šou SuperStar, ktorá štartuje v nedeľu 16. februára.

Druhou zmenou je, žetelevízia Jenny nenasadí na utorkové večery do konkurencie nového seriálu Markízy Červené pásky, ako pôvodne plánovala. V utorok dostane po seriáli Nový život priestor premiérová časť zábavná šou Rozum v hrsti a Jenny sa presúva na stredajší večer. Televízia ho bude vysielať po seriáli Nový život o 21:35. Nový život už má stabilnú divácku základňu, ktorá bude dobrou nábehovou krivkou pre novinku Jenny.

Televízia už Jenny začala promovať:

​A takto vyzeral seriál Jenny v originálnej kanadskej verzii:

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.