Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
14.02.2020, 15:10

RTVS prinesie duel Pellegriniho s Kiskom. O predvolebnej kampani budú diskutovať v O 5 minút 12

Prinášame prehľad hostí a tém nedeľných politických diskusií O 5 minút 12, Na telo a V politike.

RTVS prinesie duel Pellegriniho s Kiskom. O predvolebnej kampani budú diskutovať v O 5 minút 12
Zdroj: TASR - Martin Baumann

Do volieb zostávajú dva týždne a lídri politických subjektov sa postupne predstavia v špeciálnych diskusných reláciách, ktoré prinesú všetky televízie. Nebudú však chýbať ani v pravidelných nedeľných reláciách Na telo, O 5 minút 12 a V politike.

V nedeľu 16. februára sa v diskusiách stretnú títo politici:

V relácii O 5 minú 12, ktorú vysiela na obed Jednotka RTVS, zasadnú do kresiel hostí premiér a podpredseda strany Smer-SD Peter Pellegrini a exprezident a líder strany Za ľudí Andrej Kiska.

Diskutovať budú o predvolebnej kampani a forme politickej súťaže v kontexte mobilizácie voličov. Ďalšími témami budú programové priority a najväčšie výzvy pre politikov v najbližšom období. S moderátorom Marekom Makarom preberú aj možnosti povolebného usporiadania.

​V relácii Na telo televízie Markíza sa v diskusnom dueli stretnú europoslankyňa SaS Lucia Ďuriš Nicholsonová a poslanec Smeru-SD Erik Tomáš. Moderátor Michal Kovačič sa ich bude pýtať na súboje okolo tzv. Istanbulského dohovoru, na expresné schvaľovanie sociálnych balíčkov za približne 800 miliónov eur a tiež na trestné oznámenie opozície na vládu za volebnú korupciu.

Na telo doplní exkluzívny prieskum agentúry FOCUS. Otázka pre respondentov tentokrát znela, ako by sa slovenská spoločnosť mala postaviť k témam, akými sú registrované partnerstvá či Istanbulský dohovor.

V relácii V politike na TA3 budú v nedeľu 16. februára od 11:00 diskutovať šéf parlamentu a predseda SNS Andrej Danko a zahraniční hostia - predseda Národnej rady Rakúskej republiky Wolfgang Sobotka (ÖVP) a predseda Poslaneckej snemovne Parlamentu Českej republiky Radek Vondráček (ANO),

Témami relácie budú rokovanie Slavkovského formátu, spolupráca SR, Česka a Rakúska, reforma a budúcnosť EÚ. Moderuje Vladimír Lichvár.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.