Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
16.02.2020, 15:00

Voľby 2020: Maratón predvolebných diskusií pokračuje. Títo kandidáti sa predstavia od 17. februára

Voľby 2020: Maratón predvolebných diskusií pokračuje. Títo kandidáti sa predstavia od 17. februára
Zdroj: TV Markíza

Do volieb zostávajú necelé dva týždne a televízie pokračujú v maratóne predvolebných diskusií, v ktorých predstavia ostatných kandidátov. Od pondelka 17. február dostanú priestor na obrazovkách tieto politické subjekty.

RTVS uplynulý týždeň predstavila v piatich štruktúrovaných rozhovoroch 15 kandidujúcich subjektov. V tomto týždni prinesie posledné tri rozhovory s 10 kadidujúcicmi subjektami.

Zostavy a poradie, v akom sa volební lídri subjektov predstavujú, určil žreb. Každú diskusiu vysiela o 16:25 Jednotka a o 20:05 Rádio Slovensko.

  • pondelok 17.2. – Solidarita – Hnutie pracujúcej chudoby, Starostovia a nezávislí kandidáti, Progresívne Slovensko/Spolu
  • utorok 18.2. – Slovenská liga, 99% - občiansky hlas, Za ľudí
  • streda 19.2. – OľaNO, Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku, Vlasť, Kotlebovci - ĽSNS

Televízia Joj odvysiela v utorok a vo štvrtok večer posledné dve zo štyroch špeciálnych predvolebných diskusií s názvom Na hrane - Voľby 2020. Moderátorom diskusií je tvár relácie Na hrane Michal Magušin.

Televízia vyberala hostí do diskusií na základe prieskumu agentúry Polis. V poslednej diskusii vysielanej vo štvrtok 20.2. sa v štúdiu stretnú lídri najsilnejších strán. 

  • utorok 18.2. o 21:40 - KDH, SME-rodina, SaS, Most-Híd, Maďarská komunitná spolupatričnosť, Dobrá voľba, Vlasť
  • štvrtok 20.2. o 21:40 - Smer-SD, Kotlebovci - ĽSNS, OľaNO, Za ľudí, Progresívne Slovensko/Spolu, SNS
Zdroj: TV JOJ

Televízia Markíza do svojich diskusií pozývala kandidátov podľa predvolebných preferencií agentúr Focus a AKO, postupne od politických subjektov s najnižšími až po najvyššie preferencie.

Od soboty 22. februára prinesie každý deň štyri volebné špeciály. Sobotňajšiu diskusiu moderuje Gabriela Kajtárová, od nedele bude diskusie viesť Michal Kovačič. Zástupca každého kandidujúceho subjektu bude mať rovnaký čas vyjadriť svoje názory na najdôležitejšie témy a predstaviť svoj volebný program.

  • sobota 22.2. o 12:40 – Solidarita, Hlas ľudu, Starostovia a nezávislí kandidáti, Demokratická strana, Máme toho dosť!, Socialisti.sk
  • nedeľa 23.2. o 13:20 – Vlasť, Dobrá voľba, MKO-MKS, Most-Híd
  • pondelok 24.2. o 20:30 – SNS, SaS, KDH, Sme rodina
  • utorok 25.2. o 20:30 - PS/Spolu, Za ľudí, ĽSNS, Smer-SD, OĽaNO

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.