Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
18.02.2020, 17:47

Denníky minulý rok klesali. Jediný nárast zaznamenali Hospodárske noviny

Pozícia najpredávanejšieho denníka stále patrí Novému Času.

Denníky minulý rok klesali. Jediný nárast zaznamenali Hospodárske noviny
Zdroj: archív vydavateľstiev

Takmer všetkým denníkom, ktoré pôsobia na Slovensku poklesol minulý rok predaj. Výnimkou sú Hospodárske noviny, ktorým vzrástol predaj a necelé percento. Údaje o priemernom predaji denníkov za uplynulý rok zverejnil oficiálny audit predaja ABC SR.

Najpredávanejším denníkom na našom trhu stále zostáva denník Nový Čas, ktorý v roku 2018 prešiel pod krídla nového majiteľa - FPD Media podnikateľa Antona Siekela. Priemerný predaj denníka Nový Čas klesol minulý rok o 7,6 percenta, čím sa dostal na hranicu tesne nad 70 800 výtlačkov. 

Druhé miesto v rebríčku najpredávanejších denníkov patrí Plus jeden deň, ktorý patrí pod vydavateľstvo News and Media Holding. Jeho  predaj poklesol minulý rok o 8,2 percenta a dostal sa na číslo 36 025 výtlačkov.

Podľa oficiálneho auditu ABC SR je tretím najpredávanejším denník SME vydavateľstva Petit Press. Ten poklesol o 6,5 percenta, jeho priemerný denný predaj sa pohyboval na úrovni 22 046 výtlačkov.

Štvorku najpredávanejších titulov podľa ABC SR uzatvárajú Hospodárske noviny (MAFRA Slovakia), jediný špecializovaný ekonomický denník v audite. Jeho predaj mierne vzrástol o 0,6 percenta, čo znamená 10 254 výtlačkov.

Špeciálny audit, ktorý nie je súčasťou ABC SR, zverejňuje na svojich webových stránkach denník Pravda vydavateľstva Perex. Ten vo svojej správe uvádza čísla, na základe ktorých jeho predaj poklesol o 12,9 percenta na  28 323 výtlačkov.

Medziročné porovnanie priemerného predaja denníkov na Slovensku v rokoch 2018 a 2019:

Zdroj: Stratégie

Pozn.: Stratégie patria do portfólia mediálneho domu MAFRA Slovakia.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.