Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
23.02.2020, 13:55

Správa mieri do sveta. Nový film režiséra Bebjaka uvedú kiná po celom svete

Práva na celosvetový predaj získala spoločnosť Beta Cinema.

Správa mieri do sveta. Nový film režiséra Bebjaka uvedú kiná po celom svete
Zdroj: DNA Production

Spoločnosť Beta Cinema v piatok 21. februára oznámila, že získala práva na predaj slovenského filmu Správa na celom svete.

​Film Správa je adaptáciou knihy Alfréda Wetzlera Čo Dante nevidel. Príbeh o pekle, ktoré zažívali milióny ľudí v Osvienčime, stvárňuje príbeh dvoch mladých slovenských židov - Alfréda Wetzlera a Rudolfa Vrbu, ktorým sa podarilo v apríli 1944 ujsť z tábora smrti.

Zdroj: DNA Production

​​ „Teším sa na spoluprácu s našimi distribučnými partnermi z EFM (European Film Market). V 75. roku od oslobodenia koncentračného tábora nás Správa vyzýva, aby sme nezabudli. Pripomína nám, čo to znamená mať odvahu v temných časoch a umožňuje divákom zažiť tie dni tým najsilnejším spôsobom, ktorý dokáže priniesť len kino a schopný filmár." uviedol Thorsten Ritter zo spoločnosti Beta Cinema.

“Príbeh Alfreda Wetzlera a Rudolfa Vrbu je jedným z tých, na ktoré by sme mali byť hrdí. Oni pomohli zachrániť státisíce životov. A my by sme chceli, aby sa na ich odvahu a odhodlanie nezabudlo. Preto nám záleží na tom, aby si Správu mohli pozrieť aj diváci inde vo svete. Práve preto sme sa rozhodli pre spoluprácu so spoločnosťou Beta Cinema, ktorá bude mať na starosť predaj filmu vo svete,” dopĺňa producent Rasťo Šesták zo spoločnosti D.N.A. production.

V réžii Petra Bebjaka (Trhlina, Čiara, Za sklom) sa v hlavných úlohách predstavia Noel Czuczor ako Freddy a Peter Ondrejička ako Valér. V úlohe Warrena sa objaví herecká hviezda John Hannah, v ďalších úlohách diváci uvidia aj známych hercov z Poľska, Nemecka, Česka a Luxemburska.

Správa s rozpočtom 3,2 milióna eur je najdrahším projektom spoločnosti D.N.A. production. Koproducentami projektu sú Evolution Films (Česká republika), Agresywna Banda (Poľsko) a Ostlicht filmproduktion (Nemecko). Vznik filmu finančne podporili aj RTVS, Česká televízia a Audiovizuálny fond.

Snímka má naplánovanú premiéru v tomto roku. Pozrite si teaser:

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.