Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
25.02.2020, 13:40

Predvolebná diskusia na Markíze sa stala víťazom pondelkového večera. Pozrelo si ju pol milióna divákov

Dnes večer odvysiela Markíza poslednú diskusiu, Jednotka má pripravené ešte dve.

Predvolebná diskusia na Markíze sa stala víťazom pondelkového večera. Pozrelo si ju pol milióna divákov
Zdroj: TV Markíza

Televízia Markíza priniesla v pondelok 24. februára svoj predposledný predvolebný špeciál. Moderátor Michal Kovačič privítal v štúdiu lídrov štyroch strán: Andreja Danka (SNS), Alojza Hlinu (KDH), Borisa Kollára (Sme rodina) a Richarda Sulíka (SaS).

Diskusia sa stala víťazom pondelkového večera. V oboch hlavných cieľových skupinách bola najsledovanejším nespravodajským programom dňa v rámci ponuky všetkých slovenských staníc. V obchodne podstatnej cieľovej skupine 12-54 ročných divákov dosiahla nadpriemernú sledovanosť 9 percent a trhový podiel 24,7 percenta. Pri obrazovkách Markízy bolo celkovo 492-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov, pričom aj v tejto širšej cieľovej skupine išlo o najsledovanejší nespravodajský program pondelka.

Jednotka RTVS odvysielala v pondelok prvú z troch záverečných diskusií za účasti publika. Dvojica moderátorov – Marta Jančkárová a Marek Makara – privítali v štúdiu zástupcov ôsmich strán (Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku, Starostovia a nezávislí kandidáti, Solidarita – Hnutie pracujúcej chudoby, 99% - občiansky hlas, Hlas ľudu, Hlas pravice, Slovenská liga, Práca slovenského národa), ktoré by podľa posledných predvolebných prieskumov volilo najmenej ľudí. Sledovanosť diskusie bola výrazne nižšia ako na Markíze, zloženie diskutujúcich kandidátov nedokázalo konkurovať obsadeniu na Markíze. Pri obrazovkách Jednotky bolo 126-tisíc divákov.

Divácky najúspešnejším pondelkovým programom sa v oboch hlavných cieľových skupinách stali večerné Televízne noviny Markízy. V cieľovej skupine 12-54 zaznamenali sledovanosť 10,1 percenta a trhový podiel 29,9 percenta. Pozrelo si ich 610-tisíc divákov starších ako 12 rokov.

Pred sobotňajšími voľbami odvysielajú televízie Markíza a Jednotka RTVS posledné predvolebné diskusie. Obidve televízie ich vysielajú v hlavnom večernom čase. Dnes večer o 20:30 odvysiela televízia Markíza svoju poslednú predvolebnú diskusiu, v ktorej sa stretnú lídri piatich najsilnejších politických subjektov: Igor Matovič (OĽaNO), Michal Truban (PS/Spolu), Andrej Kiska (Za ľudí), Marian Kotleba (ĽSNS) a Peter Pellegrini (Smer-SD).

​RTVS privíta v štúdiu Jednotky v utorok 25. februára o 20:15 zástupcov strán a hnutí Dobrá voľba, Most-Híd, Maďarská komunitná spolupatričnosť, Vlasť, Máme toho dosť!, Socialisti.sk, Demokratická strana a Slovenské Hnutie Obrody.

V stredu 26. februára o 20:15 odvysiela Jednotka poslednú predvolebnú diskusiu, kde sa stretnú zástupcovia najsilnejších strán: Smer-SD, OľaNO, Kotlebovci – ĽSNS, PS/Spolu, Za ľudí, Sme rodina, SaS, KDH a SNS.

Od štvrtka 27. februára platí pre kandidujúce politické subjekty zákaz viesť volebnú kampaň. Zároveň od štvrtka 7.00 h bude platiť zákaz pre médiá informovať o kandidujúcich subjektoch. Stále zároveň platí zákaz zverejňovať výsledky volebných prieskumov.

V ére samostatného Slovenska pôjde o ôsme parlamentné voľby v poradí. Na Slovensku sú viac ako štyri milióny oprávnených voličov.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.