Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
26.02.2020, 12:15

Predvolebné finále Markízy top programom roka. Diskusiu lídrov najsilnejších strán sledovalo 658-tisíc divákov

V rámci prebiehajúcej volebnej kampane išlo o doposiaľ absolútne najsledovanejšiu reláciu .

Predvolebné finále Markízy top programom roka. Diskusiu lídrov najsilnejších strán sledovalo 658-tisíc divákov
Zdroj: TV Markíza

Televízia Markíza priniesla v utorok 25. februára o 20:30 svoj posledný predvolebný špeciál. Moderátor Michal Kovačič privítal v štúdiu lídrov piatich najsilnejších politických subjektov. V diskusii sa stretli Peter Pellegrini (Smer-SD), Andrej Kiska (Za ľudí), Marian Kotleba (ĽSNS), Igor Matovič (OĽaNO) a Michal Truban (PS/Spolu)

Finálna predvolebná diskusia Markízy sa stala víťazom večera a celkovo najsledovanejším programom dňa v oboch hlavných cieľových skupinách. V obchodne podstatnej cieľovej skupine 12-54 ročných divákov dosiahla vysokú sledovanosť 11 percent a trhový podiel 29,6 percenta a prekonala aj hlavné spravodajské relácie. Pri obrazovkách Markízy bolo celkovo 658-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov, čo je najviac zo všetkých predvolebných relácií a tiež najviac zo všetkých nespravodajských programov od začiatku roka 2020.

Jednotka RTVS odvysielala v utorok druhú z troch záverečných diskusií za účasti publika. Dvojica moderátorov – Marta Jančkárová a Marek Makara – privítali v štúdiu ďalších ôsmich zástupcov politických subjektov v zložení Dobrá voľba, Most-Híd, Maďarská komunitná spolupatričnosť, Vlasť, Máme toho dosť!, Socialisti.sk, Demokratická strana a Slovenské Hnutie Obrody. Diskusiu si pozrelo 240-tisíc divákov a Jednotka dosiahla trhový podiel 12,5 percenta v cieľovej skupine divákov starších než 12 rokov.

Predvolebné finále v RTVS

Dnes večer, v stredu 26. februára o 20:15, odvysiela Jednotka svoju finálnu predvolebnú diskusiu ako posledná zo všetkých televízií. Stretnú sa v nej zástupcovia deviatich strán a hnutí: Peter Pellegrini (Smer-SD), Igor Matovič (OľaNO), Marian Koleba – ĽSNS, Michal Truban (PS/Spolu), Andrej Kiska (Za ľudí), Boris Kollár (Sme rodina), Richard Sulík (SaS), Alojz Hlina (KDH) a Andrej Danko (SNS).

Od štvrtka 27. februára platí pre kandidujúce politické subjekty zákaz viesť volebnú kampaň a pre médiá zákaz informovať o kandidujúcich subjektoch. Zároveň platí zákaz zverejňovať výsledky volebných prieskumov.

Volebná noc

V deň volieb, v sobotu 29. februára, budú médiá monitorovať dianie počas celého dňa. Po 22:00, po zatvorení volebných miestností, prinesú televízie špeciálne vysielania, v ktorých budú počas volebnej noci prinášať predbežné výsledky a monitorovať dianie vo volebných centrálach.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.