Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
26.02.2020, 14:35

Regulátor pokutoval televízie, dôvodom bolo opäť nesprávne označovanie programov

Opätovné porušenie zákona nastalo pri filme Smrtonosná pasca: Opäť v akcii.

Regulátor pokutoval televízie, dôvodom bolo opäť nesprávne označovanie programov
Zdroj: TV JOJ

Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) rozhodla na stredajšom zasadnutí o sankciách pre televízie Joj (vysielateľ Mac TV) a Markíza (vysielateľ Markíza - Slovakia).

Pokutu 7000 eur udelila rada televízii Joj za porušenie zákona pri odvysielaní filmu Smrtonosná pasca: Opäť v akcii. Podľa rady mal byť označený ako nevhodný pre maloletých divákov do 15 rokov, pretože obsahoval detailné a naturalistické zobrazenie násilia a vulgarizmy. Televízia program označila ako nevhodný pre divákov do 12 rokov, hoci rada už v minulosti udelila vysielateľovi sankciu za nesprávne označenie toho istého programu.

Nesprávne označenie mal podľa rady aj film Líbaš jako ďábel vysielaný v televízii Markíza. Podľa rady mal byť taktiež označený ako nevhodný pre maloletých do 15 rokov. Televízia ho označila ako nevhodný pre maloletých divákov do 12 rokov napriek tomu, že obsahoval vulgárne vyjadrovanie. Vysielateľovi Markíza - Slovakia udelila rada pokutu 3000 eur.

Sankciu 165 eur udelila rada aj vysielateľovi Slovak Telekom v rámci programovej služby Magio Infokanál. Na ňom Telekom odvysielal štyrikrát upútavku na programovú službu BBC Earth v anglickom jazyku, čím nebolo zabezpečené používanie štátneho jazyka v súlade so zákonom.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.