Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
27.02.2020, 10:45

Finálové predvolebné diskusie v televíziách mali rekordné počty divákov

Trojhodinová diskusia na Jednotke RTVS sa stala top programom dňa na celom televíznom trhu.

Finálové predvolebné diskusie v televíziách mali rekordné počty divákov
Zdroj: RTVS

V stredu večer odvysielala RTVS ako posledná z televízií finálnu diskusiu strán a hnutí kandidujúcich v parlamentných voľbách pre začiatkom platnosti predvolebného moratória. Trojhodinová diskusia s lídrami deviatich politických subjektov, ktoré majú najväčšiu šancu sa dostať do parlamentu, mala podľa očakávania nadštandardnú sledovanosť a stala sa top programom dňa na celom televíznom trhu.

​Pri obrazovkách Jednotky bolo 655-tisíc divákov, čo pre RTVS znamenalo podiel na trhu 32,6 percenta v cieľovej skupine divákov starších než 12 rokov. Diskusia sa stala zároveň aj druhým najsledovanejším nespravodajským programom od začiatku roka 2020.

Prvenstvo patrí finálnej predvolebnej diskusii televízie Markíza, ktorú odvysielala deň predtým, v utorok 25. februára. Pozrelo si ju o 3 tisíc divákov viac. Celkovo ich bolo až 658-tisíc, čo je rekord tohto roka v nespravodajských programoch.

​Volebná noc

Od štvrtka 27. februára platí predvolebné moratórium, čo znamená pre kandidujúce politické subjekty zákaz viesť volebnú kampaň a pre médiá zákaz o nich informovať. Zároveň platí zákaz zverejňovať výsledky volebných prieskumov.

Médiá budú o politických stranách opäť informovať až v deň volieb, v sobotu 29. februára. Priebeh volieb a dianie vo volebných centrálach budú monitorovať počas celého dňa a krátko pre uzavretím volebných miestností o 22:00 začnú prinášať predbežné výsledky.

Markíza vo volebnú noc prinesie exkluzívny exit poll agentúry FOCUS a bude prezentovať priebežné výsledky z údajov štatistického úradu.

RTVS prinesie v sobotu 29. februára mimoriadne správy o 12:00 a 16:00 a od 21:40 tiež Volebnú noc.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.