Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
27.02.2020, 11:05

TV Markíza prinesie krátko po uzatvorení volebných miestností výsledky exkluzívneho exit pollu

Markíza prinesie okrem spravodajského servisu a volebného štúdia aj prvú povolebnú diskusiu s víťazmi volieb.

TV Markíza prinesie krátko po uzatvorení volebných miestností výsledky exkluzívneho exit pollu
Zdroj: TV Markíza

Televízia Markíza bude volebný a nasledujúci deň podrobne mapovať vo svojich spravodajských a publicistických reláciách. Prinesie aj mimoriadne volebné štúdio s atraktívnymi hosťami, a tiež povolebný diskusný špeciál so zástupcami všetkých politických subjektov, ktoré sa dostanú do parlamentu.

„Do terénu vyšleme celkovo 15 redaktorov spravodajstva, ktorí budú až do ranných hodín pokrývať volebné dianie, aby im ani našim divákom nič dôležité neuniklo,“ povedal Henrich Krejča, riaditeľ Centra spravodajstva a publicistiky TV Markíza.

V sobotu, 29. februára 2020, so začiatkom o 21:55, sa na obrazovkách Markízy začne priamy prenos mimoriadnej relácie s názvom Voľby 2020 - Volebná noc.

"Bezprostredne po zatvorení volebných miestností prinesieme výsledky exkluzívneho exit pollu agentúry FOCUS, ktorý divákom naznačí, ako voľby dopadli. Zároveň budeme počas volebnej noci prezentovať priebežné výsledky z údajov štatistického úradu. Naši redaktori sa budú naživo hlásiť z volebných centrál všetkých relevantných kandidujúcich subjektov, ktoré majú šancu sa dostať do parlamentu, s aktuálnymi informáciami a prvými reakciami," dodal Krejča.

Moderátori Zlatica Švajdová Puškárová a Michal Kovačič v štúdiu privítajú sociológa Martina Slosiarika, politologičku Anetu Világi a reklamného a marketingového odborníka Róberta Slováka, ktorí budú počas celej volebnej noci analyzovať a komentovať priebežné výsledky parlamentných volieb.

Prvá povolebná diskusia

Špeciálne volebné vysielanie bude na TV Markíza pokračovať aj v nedeľu, 1. marca 2020, kedy so začiatkom o 9:55 odštartuje ďalšia mimoriadna relácia Voľby 2020 – Víťazi volieb s moderátormi Zlaticou Švajdovou Puškárovou a Michalom Kovačičom. Stretnú sa v nej všetci víťazi volieb, teda predstavitelia politických subjektov, ktoré sa dostali do parlamentu.

V klasickom čase o 13:00 nebude vo vysielaní TV Markíza chýbať ani pravidelná politická diskusná relácia Na telo, v ktorej moderátor Michal Kovačič privíta zástupcov politických subjektov, ktoré neuspeli v súboji o parlament. Voľby zhodnotia aj komentátori Martin M. Šimečka, Martin Hanus a netradične sa v tejto úlohe divákom predstaví aj bývalý slovenský premiér Mikuláš Dzurinda.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.