Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
04.03.2020, 12:53

Protikorupčná jednotka v praxi? Matovič chce zriadiť fond pre investigatívnych novinárov

Fond má fungovať ako alternatíva k protikorupčnej jednotke, financovaný by mal byť z verejných zdrojov.

Protikorupčná jednotka v praxi? Matovič chce zriadiť fond pre investigatívnych novinárov
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Igor Matovič na dnešnom stretnutí s novinármi predstavil návrh vytvoriť efektívnu protikorupčnú jednotku, ktorej úlohou by bolo dohliadať na nakladanie s verejnými financiami. Navrhuje vytvoriť fond pre investigatívnu žurnalistiku. 

Podľa Matovičových slov by malo ísť o nadstavbovú jednotku ku kontrolným orgánom, ktoré v súčasnosti  máme. Žurnalisti by dohliadali na verejné obstarávanie na Slovensku a ich úlohou by bolo preventívne upozorňovať na možnú korupciu. 

"Úplne najlepším arbitrom, dohľadom nad čistotou verejných obstarávaní a činnosti na ministerstvách by mohli byť investigatívni novinári. Fond sa môže pomenovať napríklad po Jánovi Kuciakovi," vysvetlil svoj návrh Igor Matovič. 

Fond by mal byť podľa Matovičovej predstavy financovaný určitým percentom z HDP, ktoré by bolo pevne stanovené. Igor Matovič dnes a zajtra predstaví svoj návrh Richardovi Sulíkovi, Borisovi Kollárovi a Andrejovi Kiskovi. 

Pre urýchlenie - k téme na videu hovorí Igor Matovič od desiatej minúty:

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.