Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
06.03.2020, 00:25

Televízia Joj kúpila práva na Majstrovstvá sveta v hokeji

Hokejový šampionát bude vysielať od roku 2024.

Televízia Joj kúpila práva na Majstrovstvá sveta v hokeji
Zdroj: TASR

Televízia Joj oznámila, že zakúpila päťročné exkluzívne televízne, rozhlasové a internetové práva na hokejové šampionáty, ktoré sa budú konať od roku 2024. Do roku 2023 vlastní práva na vysielanie RTVS.

Finančné údaje za vysielacie práva na športové súťaže súkromné televízie neuvádzajú, priznávajú však, že sa pohybujú v miliónoch eur. V inej pozícii je verejnoprávny vysielateľ, ktorý má zo zákona danú povinnosť zverejňovať svoje zmluvy. RTVS zaplatila v roku 2015 Pragosportu 9 miliónov eur za práva na vysielanie majstrovstiev sveta v hokeji od roku 2018 do roku 2023 . Súčasťou zmluvy sú tiež práva na ďalšie významné športové podujatia.

Pri športe platí, čím prestížnejšia súťaž, tým väčšia sledovanosť. Prémiový športový obsah je silným lákadlom pre divákov. Atraktívne zápasy prinášajú televíziám nadštandardnú sledovanosť a vytvárajú vysielateľom dostatok priestoru na príjmy z reklamy, sponzoringu a mesačných poplatkov predplatiteľov.

Najmä hokejový šampionát je na Slovensku fenoménom, ktorý dokáže k obrazovkám pritiahnuť masu divákov a zápasom o titul majstra sveta patria každoročne prvé priečky v rebríčku top programov roka.

​Tohtoročné Majstrovstvá sveta v hokeji sa konajú vo Švajčiarsku od 8. do 24. mája. V roku 2024 sa uskutočnia v susednej Českej republike.

O významnej športovej akvizícii informoval vo štvrtok 5. marca večer generálny riaditeľ skupiny Joj Marcel Grega. Oficiálne vyjadrenie poskytne televízia budúci týždeň. S otázkami sme oslovili aj RTVS, správu budeme aktualizovať o vyjadrenie obidvoch televízií.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.